Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Firma Pepperl+Fuchs zahájila výrobu v nové továrně

30. 6. 2020

Firma Pepperl+Fuchs zahájila výrobu v nové továrně 0 snímků
Společnost Pepperl+Fuchs Manufacturing se přestěhovala do nové továrny. Senzory pro průmyslovou automatizaci nyní vyrábí v trutnovské průmyslové zóně Krkonošská (u Teska), vedle výpadovky k horám.

Firma od roku 2010 vyráběla v pronajaté budově bývalého Texlenu na okraji sídliště Zelená louka. V posledních letech jí tam ale bylo těsno. Zakázek přibývalo, objem výroby se stále zvyšoval a rostl i tlak na rozšiřování sortimentu. Počet zaměstnanců se zvýšil z devadesáti na více než dvě stě. Starý objekt už kapacitně nestačil, možnosti pro další rozvoj byly minimální. Společnost proto od roku 2017 chystala nový závod.

Stavba začala slavnostním poklepáním na základní kámen loni v březnu, dokončená byla letos v květnu. V červnu došlo k přesunu výroby. Nová fabrika za zhruba 208 milionů korun má plochu téměř 8 tisíc čtverečných metrů. "Dřív jsme měli jen zhruba 3,5 tisíc čtverečných metrů. Museli jsme vyskladňovat a přejíždět s výrobky mezi patry. Teď je to výrazně jednodušší, tady máme výrobu i sklad v jednom patře. Lepší podmínky má i náš vývoj, zkvalitnilo se zázemí, a navíc máme možnost se dál rozvíjet," uvedl ředitel trutnovského závodu Roman Demuth.

Továrna má aktuálně 210 zaměstnanců. V příštích letech by jich ale mohla mít až 300. "S novou výrobou počítáme až od začátku roku 2021, takže s případným nárůstem lidí můžeme počítat také nejdřív v příštím roce 2021. Pokud se coronavirová situace uklidní," naznačil Demuth.

Pepperl+Fuchs Manufacturing v Trutnově se orientuje zejména na vývoj a maloobjemovou výrobu induktivních a specifických snímačů s vyšší variabilitou použití a technologickou náročností výroby. Po zavedení do výroby přesouvá jednodušší snímače do asijských poboček koncernu. Produkty mají uplatnění především v průmyslové automatizaci a v náročných podmínkách, jako je například výbušné prostředí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml a Roman Demuth