Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Koupaliště je hotové, otevře v úterý 30. června

15. 6. 2020

Koupaliště je hotové, otevře v úterý 30. června 0 snímků
V moderním nerezu a s novými vodními prvky. Tak vypadá trutnovské koupaliště po jedenáctiměsíční rekonstrukci za téměř 75 milionů korun. Veřejnosti otevře v úterý 30. června, ale s omezením maximální kapacity, oznámila dnes mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Do jedné z největších městských investic poslední dvou let se radnice pustila především kvůli keramickým obkladům. Opakovaně odpadávaly ze dna a stěn bazénů, prakticky každé jaro je museli dělníci lepit zpět. Když už nebylo kachlíky ani na co lepit, protože se rozpadaly i zdi, změnilo město strategii.

„Každoročně jsme na opravy kachliček vynakládali zhruba 700 tisíc korun. Údržba strojního vybavení, hracích prvků a dalších věcí nás ročně stála další statisíce. Proto jsme se rozhodli pro kompletní rekonstrukci, tedy zabudování nerezových van, které jsou téměř bezúdržbové,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Výhody bezúdržbových nerezových bazénů se nejvíc projeví vždy na jaře. „Díky nerezu budeme schopni rychleji a pružněji reagovat na počasí ve prospěch návštěvníků. V posledních letech přicházelo teplé počasí už v květnu, ale my kvůli opravám kachlí nemohli otevřít,“ řekl Petr Gaisler, ředitel společnosti Mebys, která městský areál provozuje.

Stavební práce začaly loni 1. srpna. Dlouho pokračovaly podle plánu, ale na přelomu března a dubna je zpomalil koronavirus. Zpozdil dodání nerezu z nákazou paralyzovaná severní Itálie. Nakonec se vše stihlo před začátkem letních prázdnin. Koupaliště už svítí novotou, bazény jsou napuštěné.

Kromě výměny kachliček za nerez došlo také ke kompletní výměně technologií, oba bazény budou podle počasí vyhřívány zhruba na 25 stupňů Celsia. V rekreačním přibyly nové atrakce jako například chrliče vody, podvodní masážní pololehátko a sedák, masážní trysky, vodní dělo, kbelíkový strom, šplhací síť nebo vodní číši.

„Staré dětské hřiště jsme demontovali a nahradili travním kobercem. Nové dětské atrakce jsme přesunuli k brouzdališti, kde návštěvníci najdou zbrusu nový vodní svět či lanovku,“ říká Petr Gaisler. Sportovní bazén zůstává stejný. Celková vodní plocha se zvětšila na 1451 metrů čtverečních.

Kapacita koupaliště zůstává stejná, tedy zhruba 2500 osob. Kvůli koronavirovým opatřením ale bude výrazně nižší. "Je snížena na tisíc osob s tím, že musí být dodržena další legislativní a hygienická nařízení, například prostor deset metrů čtverečních na osobu, dvoumetrové rozestupy mezi lehátky či ručníky," zdůraznil Radek Horák, vedoucí sportovišť společnosti Mebys.

První lidé mohou zrekonstruované koupaliště vyzkoušet v úterý 30. června. V provozu bude přes léto denně od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné vyjde dospělého na 65 korun, děti do 15 let a důchodce na 45 korun. Využívat lze i výhodnější rodinné vstupné.

Rekonstrukci koupaliště za 74,5 milionů korun provedly stavební společnost BAK a Berndorf Bäderbau.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Radek Horák, Mebys