Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Otevřeno! Koupaliště v nerezu je připraveno na první návštěvníky

29. 6. 2020

Otevřeno! Koupaliště v nerezu je připraveno na první návštěvníky 38 snímků
Léto může začít. Trutnov dnes po dvouleté pauze opět otevřel městské koupaliště. Při rekonstrukci za zhruba 74,5 milionů korun dostalo moderní vzhled, nové atrakce a především je v nerezu.

Kromě výměny nepraktických kachliček na dně a stěnách bazénů za nerez došlo při modernizaci koupaliště také ke zvětšení relaxačního bazénu a jeho propojení s dětským bazénem. Přibyly nové atrakce jako například chrliče vody či relaxační lehátka. "Předčilo to mé představy. Je to úplně jiná záležitost, vzorovaný nerez, vypadá to velmi pěkně. Prvků, které tady přibyly je celá řada, doufám, že se to návštěvníkům bude líbit," prohlásil při slavnostním otevření koupaliště trutnovský starosta Ivan Adamec.

Nové jsou také bazénové technologie a dlažba okolo bazénů. Dětské hřiště se z místa od kurtů přesunulo k dětskému bazénu. "Původní koupaliště vlastně nikdy nebylo hotové. Například uprostřed měl být whirlpool, ale nikdy tam nevznikl, ačkoliv se kdysi původně myslelo, že se dodělá časem. Nyní je tady všechno a kompletně hotové," zdůraznil Adamec.

Nejméně změny zasáhly sportovní bazén. Je sice nově také v nerezu, ale jeho proporce zůstaly stejné. "Někteří občané se mě ptají, proč je to jen pětadvacítka, a ne padesátka. Tvrdím, že na koupaliště se nechodí plavat, ale vyřádit se. Navíc je potřeba si přiznat, že náklady na provoz padesátky nejsou dvojnásobné, jak si lidé často myslím, ale čtyřnásobné," upozornil.

Koupaliště díky nerezu vypadá velmi atraktivně. Provozovatel ho nyní může na začátku rekreační sezóny mnohem rychleji uvést do provozu. Dřív totiž bylo běžné, že spuštění areálu brzdilo náročné přilepování odpadaných keramických kachliček ze dna a stěn bazénů. Jiná koupaliště v republice už byla otevřená, ale v Trutnově se ještě pracovalo na opravách, nebo se teprve finišovalo s úklidem. "Údržba a příprava na sezónu je nyní podstatně jednoduší a kratší, než za kachliček. Nyní budeme z kraje června už schopni otevřít," ujistil Petr Gaisler, ředitel společnosti Mebys, která městský areál provozuje.

V posledních letech se opakovaně stalo, že v červnu bylo více vhodných dnů ke koupání, než v červenci. "A to byla pro Trutnovany velká škoda. Doufáme, že dnešní otvírání koupaliště je poslední, které se uskutečnilo relativně pozdě," řekl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Koupaliště bude v provozu denně od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné vyjde dospělého na 65 korun, děti do 15 let a důchodce na 45 korun. Využívat lze i výhodnější rodinné vstupné. "Ceny zůstávají na stejné úrovni, jako bylo před dvěma lety. Tobogány jsou v ceně vstupného," dodal Gaisler.

Modernizaci koupaliště za zhruba 74,5 milionů korun provedly stavební společnost BAK a firma Berndorf Bäderbau.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek