Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Trutnov třídí elektroodpad nejlépe v kraji

25. 6. 2020

Trutnov třídí elektroodpad nejlépe v kraji 0 snímků
Trutnov je nejlepší ve zpětném odběru vysloužilého drobného elektrozařízení. Aspoň podle výsledků soutěže vyhlášené Královéhradeckým krajem a společností Asekol. Obsadil první místo v kategorii obcí nad 5 tisíc obyvatel.

Soutěž patří k projektu Čistá obec, čisté město, čistý kraj za rok 2019. Trutnovu za prvenství náleží odměna 20 tisíc korun. „Jsem hrdý na naše občany, protože takovéto umístění je jasným důkazem, že si všichni uvědomujeme, jak důležité je třídit odpad. A nestačí se zaměřit jen na základní složky jako je papír, sklo, plast. U nás v Trutnově třídíme i další suroviny a drobná elektrozařízení jsou jednou z nich,“ řekl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Drobná elektrozařízení se loni v Trutnově sbírala do šedých kontejnerů s výklopným systémem společně s kovy a na sběrném dvoře. Od letošního roku jsou suroviny nově sbírány každá zvlášť. Drobná elektrozařízení se nově vhazují do červených kontejnerů, které dodala společnost Asekol.

„V současnosti síť kontejnerů na drobná elektrozařízení dále rozšiřujeme a do konce roku jejich počet navýšíme na třicet. Lidé je naleznou na standardních velkých sběrných hnízdech,“ uvedl Adamec. Konkrétní místa jsou zveřejněná na portálu mapy.trutnov.cz v Mapě odpadového hospodářství.

Mezi drobná elektrozařízení, která mohou lidé do červených kontejnerů vhazovat, patří například vysloužilá rádia, vrtačky, mixéry, fény, kalkulačky, nabíječky apod. Tento druh odpadu mohou lidé také odvézt na trutnovský sběrný dvůr, který je pro obyvatele města Trutnova zcela zdarma.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml a Město Trutnov