Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

V Trutnově začne fungovat kancelář ŘSD pro výkupy pozemků pro D11

23. 6. 2020

page.Name
Na Městském úřadě v Trutnově začne od středy 1. července fungovat informační kancelář Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Bude k dispozici majitelům pozemků, kterých se dotkne výstavba dálnice D11 v úseku Trutnov - státní hranice. ČTK to dnes sdělili zástupci radnice. Poté, co v lednu stavba získala pravomocné územní rozhodnutí, nic nebrání tomu, aby ŘSD začalo s výkupy pozemků a nemovitostí.

Na zřízení dočasné informační kanceláře v Trutnově se dohodla radnice s ŘSD. "Výstavbu dálnice D11 dlouhodobě podporujeme. Jsme si vědomi, jaké výhody má pro město dokončení tohoto úseku. Zároveň plně chápeme občany, kterých se výstavba dálnice dotkne, že nevědí, jak mají postupovat a na koho se obrátit," uvedl starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS).

Informační kancelář bude ve 4. poschodí Městského úřadu Trutnov, ve dveřích 407. Více informací o provozu kanceláře je na webu města nebo na telefonních číslech 499 803 311 nebo 499 803 305. "Informační kancelář bude k dispozici jeden den v týdnu. Majetkoprávní vypořádání bude mít za naši organizaci na starosti Michal Doubek, se kterým si lidé mohou domluvit individuální schůzku," uvedl krajský ředitel hradecké ŘSD Marek Novotný.

Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem patří k nejdéle budovaným silničním stavbách v ČR. Dálnici začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Ve výstavbě jsou dva úseky z Hradce Králové do Jaroměře. S dovedením dálnice na úroveň Jaroměře se podle posledních sdělení zástupců ŘSD mohlo dojít koncem roku 2021.

Úsek D11 z Jaroměře na státní hranici o délce 40,8 kilometru je rozdělen na úseky Jaroměř - Trutnov a Trutnov - hranice. O něco dříve by měla začít stavba druhého úseku, předpoklad je rok 2024. Úsek Trutnov - hranice má délku 21,2 kilometru.

ČTK