Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Většina základních škol dnes rozdala žákům vysvědčení

26. 6. 2020

Většina základních škol dnes rozdala žákům vysvědčení 0 snímků
Pro většinu dětí v trutnovských základních školách dnes skončil školní rok. Vysvědčení si převzaly už dnes, protože vedení škol vyhlásilo na pondělí a úterý ředitelské volno. Pouze Základní škola kpt. Jaroše bude rozdávat vysvědčení až 30. června.

Oficiálně sice končí školní rok až v úterý, ale základní školy se rozhodly ukončit období ovlivněné pandemií koronaviru už dnes. Žáci si pro vysvědčení přišli v rouškách. Školy příchod organizovaly tak, aby se nepotkali všichni najednou. "Například jsme měli časově rozlišený nástup do školy, využili jsme rovněž více vchodů do budovy," vysvětlil ředitel Základní školy Mládežnická Zdeněk Géc.

Také další školy se na rozdávání vysvědčení chystaly v souladu s doporučeními proti koronaviru. "Na poslední chvíli sice přišla z ministerstva informace, že to - zjednodušeně řečeno - nemusíme brát až zas tak vážně, přesto jsme například od sebe oddělili první a druhý stupeň," uvedl Petr Horčička, ředitel Základní školy Komenského, kde deváťáci dostali vysvědčení už o den dříve - ve čtvrtek na školní zahradě (viz. fotogalerie).

S vysvědčením bude podle vedení škol většina žáků a rodičů spokojená. Koronavirus totiž na půl roku natolik změnil školní výuku, že učitelům nezbylo nic jiného, než být při konečném hodnocení žáků výrazně tolerantnější. "Celkově si děti s vysvědčením spíš polepšily, než pohoršily," konstatoval ředitel Géc z Mládežnické.

Rovněž v Komenského neodešel téměř nikdo s horším vysvědčením než v pololetí. "Nikdy děti nebudou mít tak hezké vysvědčení jako letos. Hodnocení bylo mírnější, většina žáků a rodičů bude spokojená," oznámil ředitel školy Petr Horčička.

Většina škol využije prázdninový provoz k menším plánovaným opravám, rekonstrukcím či běžné údržbě. Do velké investice se pro letošek pustila Základní škola Rudolfa Frimla na Červeném kopci. Za 17,5 milionů korun nechá opravit atletický ovál, postavit novou tribunu, multifunkční hřiště a dětské hřiště pro žáky z družiny. Ve areálu školy vznikne i nové sociální zázemí se skladem, a fotbalové hřiště bude mít nově umělou trávu. "Hlavní část stavebních prací proběhne během prázdnin, celá rekonstrukce bude hotová do 30. září," upřesnil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Monika Krejčí