Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

Volejbalisté se dočkají nového zázemí za téměř 5,5 milionů korun

30. 6. 2020

Volejbalisté se dočkají nového zázemí za téměř 5,5 milionů korun 8 snímků
Další moderní sportoviště vznikne v Trutnově. Tentokrát se na nové zázemí mohou těšit volejbalisté. Město postaví dva antukové kurty vedle Rákosníčkova hřiště na České čtvrti.

V Trutnově se původní volejbalové kurty nacházely v areálu Na Nivách. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce areálu a jeho přebudování na Středisko volného času byly kurty zrušeny. Nyní se místní volejbalisté dočkají zcela nového zázemí.

„Dlouhodobě se snažíme, aby co nejvíce sportů, kterým se děti i dospělí v Trutnově věnují, měly dostačující a moderní zázemí. Bohužel původní kurty na volejbal musely ustoupit rekonstrukci SVČ a volejbalisté tak jsou dočasně bez kurtů. To se však změní již letos po prázdninách. Během léta jim vystavíme zcela nové zázemí,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V rámci stavby se vybudují dva antukové volejbalové kurty s oplocením a zázemí pro sportovce, tedy šatny, sprchy a menší klubovna. Na pozemku v Libušince se momentálně budují kompletní přípojky vody, kanalizace i elektriky. Hotovo bude ještě letos v září. Stavbu provádí firma Sport-Technik Bohemia, která zvítězila ve výběrovém řízením s nabídkovou cenou necelých 5,5 milionů korun. Kurty bude spravovat volejbalový oddíl Lokomotivy Trutnov.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň