Úterý

13. dubna 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Volejbalisté se dočkají nového zázemí za téměř 5,5 milionů korun

30. 6. 2020

Volejbalisté se dočkají nového zázemí za téměř 5,5 milionů korun 8 snímků
Další moderní sportoviště vznikne v Trutnově. Tentokrát se na nové zázemí mohou těšit volejbalisté. Město postaví dva antukové kurty vedle Rákosníčkova hřiště na České čtvrti.

V Trutnově se původní volejbalové kurty nacházely v areálu Na Nivách. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce areálu a jeho přebudování na Středisko volného času byly kurty zrušeny. Nyní se místní volejbalisté dočkají zcela nového zázemí.

„Dlouhodobě se snažíme, aby co nejvíce sportů, kterým se děti i dospělí v Trutnově věnují, měly dostačující a moderní zázemí. Bohužel původní kurty na volejbal musely ustoupit rekonstrukci SVČ a volejbalisté tak jsou dočasně bez kurtů. To se však změní již letos po prázdninách. Během léta jim vystavíme zcela nové zázemí,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

V rámci stavby se vybudují dva antukové volejbalové kurty s oplocením a zázemí pro sportovce, tedy šatny, sprchy a menší klubovna. Na pozemku v Libušince se momentálně budují kompletní přípojky vody, kanalizace i elektriky. Hotovo bude ještě letos v září. Stavbu provádí firma Sport-Technik Bohemia, která zvítězila ve výběrovém řízením s nabídkovou cenou necelých 5,5 milionů korun. Kurty bude spravovat volejbalový oddíl Lokomotivy Trutnov.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň