Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Autostyl: Vrchlabská Diakonie získala darem vůz od Škoda Auto

24. 7. 2020 Komerční sdělení

Autostyl: Vrchlabská Diakonie získala darem vůz od Škoda Auto 10 snímků
Novým automobilem ŠKODA OCTAVIA COMBI budou jezdit za svými klienty pracovníci Diakonie Českobratrské církve evangelické - středisko Světlo ve Vrchlabí. Poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb na Vrchlabsku a Jilemnicku totiž uspěli se svým projektem v grantovém řízení Nadace NROS a společnosti ŠKODA AUTO.

Pro pomáhající subjekty připravila automobilka, jako největší poskytovatel mobility v České republice, hned sto vozidel s cílem posílit dostupnost zdravotních a sociálních služeb, a to i v odlehlých lokalitách, kde péče chybí. Přes Nadaci rozvoje občanské společnosti pak organizace posílaly své žádosti. Zájem byl obrovský.

Z vrchlabské Diakonie napsali projekt, který byl zaměřený na Ranou péči, což je jedna ze čtyř typů služeb, které poskytuje. „Je to služba pro rodiny, které mají děti do sedmi let. Většinou jsou to děti, které mají opožděný vývoj, mentální postižení, poruchu autistického spektra,“ vysvětloval ředitel Diakonie ČCE - středisko Světlo Tomáš Hawel. „Jedná se o terénní službu, kterou poskytujeme v okruhu 60 kilometrů od Vrchlabí. Díky tomu, že se nám navýšila kapacita a potřebnost této služby, potřebovali jsme další dopravní prostředek, kterým obsloužíme tady to velké území,“ dodal.

Doposud čítal vozový park vrchlabské Diakonie pět automobilů, ovšem ani jeden svým způsobem nevlastnila. „Přeci jenom jsme nezisková organizace a získat volné prostředky na to, abychom si koupili auto, je pro nás takřka nemožné,“ podotkl Tomáš Hawel. Se svými spolupracovníky tudíž tuto možnost, jak získat dopravní prostředek, velmi uvítal. „Věříme, že děláme dobrou službu, tak jsme i věřili, že by to mohlo dopadnout. Samozřejmě to však pro nás bylo příjemné překvapení,“ usmál se, když se ve Vrchlabí dozvěděli, že patří mezi sto úspěšných žadatelů.

Ke slavnostnímu předání klíčů od nového vozu za necelých 900 tisíc korun s veškerými prvky bezpečnostně-komfortní zóny, naftovým motorem či automatickou převodovkou došlo 23. července v trutnovském Autostylu, který je autorizovaným prodejcem vozů značky ŠKODA AUTO.

Diakonie ve Vrchlabí funguje od roku 1992, ale větší rozvoj zaznamenala až po roce 2000. V současné době se organizace postupně rozšiřuje a působí v Královéhradeckém a Libereckém kraji.

Kromě Rané péče disponuje ve svém portfoliu ještě službou Osobní asistence, kde terénní pracovníci poskytující podporu lidem, kteří mají nějaké zdravotní omezení a chtějí zůstat ve svých domácnostech a žít dosavadním způsobem.

Dále pak nabízí dvě Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (ve Vrchlabí a Jilemnici), které mají nějaký problém a snaží se rodiny podpořit tak, aby dítě vyrůstalo v bezpečném a podnětném prostředí.

A čtvrtým typem služby je Sociální rehabilitaci Spirála. Tady lidé z Diakonie pracují s lidmi s mentálním postižením či nějakým fyzickým handicapem. Uživatelům se snaží pomoci, aby mohli zůstat v přirozeném prostředí a mohli například získat práci či trávit volný čas podle svých představ.

Ve vrchlabské Diakonii je zaměstnaných 22 pracovníků na hlavní poměr plus několik dalších na dohodu. V loňském roce zajišťovali služby pro 164 klientů.

Horská 579, 541 01 Trutnov
Tel.: +420 499 309 111
e-mail: info@autostyl.eu
www.autostyl.eu