Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Backstage Bojiště ožila koncerty, v pátek ji roztancují Skyline

23. 7. 2020

Backstage Bojiště ožila koncerty, v pátek ji roztancují Skyline 0 snímků
Kapela, která stála u zrodu české elektronické scény a od té doby je její hvězdnou a nedílnou součástí. Skyline. Zítra večer vystoupí na Bojišti, kde pro letošní léto za hlavní scénou vzniklo menší pódium a v backstage se pořádají páteční koncerty. „Byl to výsledek covidové krize. Teď víme, že příští rok to takhle rozjedeme už rovnou od jara,“ prohlásil provozovatel areálu Roman Dorňák.

Nová koncertní scéna v Trutnově se totiž uchytila nad očekávání. „Na jaře jsme tady udělali dost práce, aby se areál připravil. Rozjeli jsme kiosek a v rámci toho vyšla i myšlenka, že budeme dělat koncerty zezadu,“ přiblížil Dorňák. V nejisté koronavirové době tak měli připravenou variantu, jak by sezona na Bojišti mohla vypadat.

Jako první se v backstage ve druhé polovině května představili Marta a Rasputin a sousedský spolek NaŽďár. Zájem to vyvolalo tak velký, že Dorňákův tým na červen a červenec narychlo „bookoval“ další kapely. Například na Exorcizphobii potom dorazilo 300 lidí, ještě o něco více přijelo na disco show v podání Ventolina a minulý týden páteční večírek ve stylu „Obscene Extreme“ navštívilo 500 lidí.

„Původně jsme si mysleli, že prostor je nadimenzovaný tak na 400 lidí, ale teď víme, že i ta pětistovka se nám sem v klidu vejde. Jen možná už někdo nebude mít z cesty tak dobrý výhled,“ vykládal Dorňák a dodal, že dokonce přicestovalo i několik Holanďanů, kteří tady už od středy spali ve stanech.

Před letošní sezonou mluvil právě o tom, že by byl rád, kdyby lidé začali jezdit na Bojiště na víkendy a areál využívali ke kempování. A díky koncertům se to začalo dít. „Mnohdy jsme lidem i v sobotu ráno dělali snídaně,“ sdělil nájemce Bojiště, jenž podniká další kroky, aby tento koncept života na Bojišti ještě více zakotvil. Od sponzorů nyní získali dřevo, a tak se pustili do budování venkovních sprch. „Myslím, že když tady bude komfort v podobě sprch, tak už to bude dostatečně důstojné prostředí, aby lidé v areálu mohli zakempovat.“

Co se týká dalšího letošního programu Backstage Bojiště, proběhne už jen pár akcí. Zítra od 19.30 hodin vystoupí Skyline, na jejichž hudbu se nedá netančit. Misí v sobě dance music, drum'n'bass i celou paletu dalších žánrů - zejména house a pop, nechybí ale ani rapové prvky nebo songy s výrazně akustickým aranžmá.

„Bohužel nám odpadla předkapela, nicméně dáme před ně DJ, což se nakonec ukázalo jednodušší kvůli té produkci, protože Skyline je skupina, která by už potřebovala větší pódium. My jsme je ale ukecali tady na to naše, i když jim ho nakonec trošku nastavíme. Po koronavirové pauze jsou však kapely rádi za každé hraní, a tak jednání ze strany managementu skupin je i vstřícnější,“ vysvětloval Dorňák. Na zítřejší show bude připraven také silnější zvuk, než byl doposud, i větší konfigurace světel. „Bude to takový klubový koncert pod širým nebem, jako jsou vlastně všechny naše backstagovky,“ usmál se Roman Dorňák.

Za týden v pátek 31. července za hlavní scénou vystoupí ještě Vojtaano + Láska. Na začátku září se pak tady uskuteční dětský den, v jehož rámci nejmenší návštěvníky zabaví kapela Bombarďák. A to bude zřejmě tečka za letošním děním v backstage na Bojišti, jehož generálním partnerem se od června stala společnost Te Connectivity.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Bojiště Trutnov, Laura de Man, Jan Bartoš