Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Diskotéka May se vrací a hlásí změny - nový obří bar i otvírací dobu

2. 7. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Kam si jít v Trutnově zapařit? Jedině pod MAY! Už tento pátek (3. července) se po více než tříměsíční koronavirové přestávce o slovo znovu přihlásí proslulá diskotéka. Noční klub v Horské ulici mezi pěší zónou a pivovarem přivítá návštěvníky ve zrekonstruovaných prostorách, kterým nyní nově dominuje velký bar umístěný do středu diskotéky. Novinek a změn je však mnohem více.

Přestavba interiéru byla zahájena v březnu okamžitě po vyhlášení nouzového stavu kvůli pandemii. „Hned druhý den jsme začali bourat. Rekonstrukci jsme plánovali, protože lidé si stěžovali, že se tady dlouho nic nezměnilo. Chtěli jsme ji ale udělat o něco později,“ vysvětloval provozovatel diskotéky Mojmír Kaněra, jak dobu poznamenanou vládními opatřeními využil a neproseděl jen tak s rukama v klíně.

Do přetvoření podniku se přitom pustil, aniž by to měl dopředu připravené. „Všechno jsem vymýšlel spatra a za pochodu,“ přiznal. Jedinou výjimkou je nový bar. O tom měl jasné představy. „Zbouráme oba původní bary po krajích a místo nich uprostřed postavíme jeden centrální,“ potvrdil a usmál se, protože se mu prý tento projekt trošku vymknul z ruky. Vůbec nečekal, že výsledné dílo nabyde do takových rozměrů. Důvod je ale ten, že pod barem musel vzniknout dostatečný prostor na uskladnění veškerých zásob a věcí. „V nové verzi baru jsme totiž nemohli použít velké lednice,“ povídal Kaněra.

Na druhou stranu ale také prozradil, že diskotéku potřeboval z objektivních příčin zmenšit, jelikož tento druh zábavy už podle něj lidé nevyhledávají tolik jako dříve. „Dnes právě nejvíc frčí takové ty večerní a koktejlové bary,“ poukázal na současný směr, kterým chce, aby se po rekonstrukci částečně vydal i jeho klub.

Z tohoto důvodu dochází k úpravě otevírací doby a „Máj“ bude nyní hostům k dispozici již od 18 hodin. Zavíračka pak bude klasicky v pět ráno. „Do půlnoci budeme fungovat jako koktejlový bar, kde by si lidé měli dělat zábavu sami. Na přání jim ale pustíme, co budou chtít. Hudební provoz diskotéky začne po půlnoci,“ upřesnil šéf. Vstupné 50 korun se bude vybírat pouze od návštěvníků, kteří přijdou až po půlnoci.

Co se týká peněz, tak novinkou je zavedení platebního terminálu. „I když já jsem velkým zastáncem finanční hotovosti, tak doba si to prostě žádá,“ pokrčil Kaněra rameny, že vyslyšel volání veřejnosti, která chce platit kartou. Zaplatit takto můžete třeba i za točené pivo, které se po letech vrací zpět na nápojový lístek. Čepovat se bude Kozel 11 a Plzeň. Naopak s nabídkou jídla se v klubu nesetkáte. Zatím. „Záleželo by na poptávce, protože samozřejmě víme, že od šesti večer do pěti do rána je dlouhá doba. Nebráníme se tomu, že bychom třeba mohli zrealizovat nějakou spolupráci s pizzerií. Lidé by si pak objednali pizzu nebo jídlo a my bychom jim ho tady naservírovali,“ naznačil Kaněra.

Sezení u stolů je nyní vyřešené tak, že podél zdí jsou dokola vybudované útulné boxy. Stolečky a barové židličky, u nichž se postávalo a posedávalo vedle tanečního parketu, musely ustoupit baru. U nové chlouby podniku za zmínku určitě stojí, že v jeho středu se bude tyčit velká pyramida z lahví. „To byl vždycky můj sen,“ usmál se Kaněra. Bar je navíc doplněn stylovým podsvícením, stejně jako celá diskotéka. Nové osvětlení vzniklo rovněž venku, kde se zároveň na budově opravila fasáda a udělaly nové polepy. „Samozřejmě jsme zvelebili i pánské a dámské toalety,“ doplnil k rekonstrukci majitel podniku. Co nebylo potřeba řešit, byl taneční parket, který se dělal před pěti lety a je stále vyhovující.

Zajít za zábavou do trutnovského klubu můžete v pátek nebo sobotu a během prázdnin i ve středu. Bývalo zvykem, že o programu a různých akcích na zvýhodněné nápoje jste se dočetli s měsíčním přestihem, ovšem to se teď také změní. „Byla to šílená práce vymýšlet to takhle dopředu a lidé si stejně většinou pili to svoje,“ prohlásil Mojmír Kaněra. Akce samozřejmě z diskotéky nezmizí, ale veřejnost se o nich dozví pár dní před, a to převážně z facebookového profilu MAY Disco. „A pakliže se bude dít něco mimořádného, jako jsme například dělali Drum and Bass večer, což se mi mimochodem hrozně moc líbilo, bude taková akce inzerovaná i měsíce dopředu,“ doplnil.

Spousta lidí provozovatele diskotéky také „láme“ do toho, jestli by pod „Májem“ nechtěl mít nějaké koncerty. Tuto možnost zvažoval, ale klub na to podle něj není situovaný. „Jestli lidé chtějí v Trutnově rockový klub, musí požádat někoho jiného. Já se chci věnovat barovému typu provozu plus diskotéce,“ zdůraznil Mojmír Kaněra a přiznal, že jiné formě hudby ani nefandí. „Pro mě je od malička stěžejní tento styl,“ uzavřel.