Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Dva lékaři z nemocnic v Trutnově a v Jičíně mají covid-19

3. 7. 2020

page.Name
Dva lékaři z krajských nemocnic v Trutnově a v Jičíně mají nákazu covid-19. Jde o lékaře oddělení ARO trutnovské nemocnice a lékařku neurologie jičínské nemocnice. Oba se nakazili ve svém volném čase. Zdroj nákazy je u nich stejný a není z nemocnice. Obě nemocnice přijaly opatření, nemocnice Trutnov zrušila neakutní operace. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Zaměstnanci nemocnic a pacienti, s nimiž lékaři přišli do kontaktu, byli otestováni na koronavirus. Šlo o několik desítek lidí. "Výsledky testů jsou u nich zatím negativní," řekla mluvčí. Nemoc se u lékařů podle ní zjistila ve čtvrtek, do té doby oba chodili do práce.

Trutnovská nemocnice na příští dva týdny z personálních důvodů zrušila všechny plánované operace. Operovat se budou pouze pacienti s akutními stavy. "Na jičínském oddělení neurologie platí zákaz návštěv, v trutnovské nemocnici dosud plošný zákaz návštěv nebyl zrušen," uvedla mluvčí. Původně informovala, že nemocnice žádná opatření kvůli nákaze nepřijaly.


ČTK