Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Kraj zmodernizuje dvě patra trutnovské nemocnice

9. 7. 2020

page.Name
Čtyři oddělení trutnovské nemocnice budou mít nejpozději počátkem příštího roku nové zázemí. Královéhradecký kraj chce totiž za 16,5 milionu korun zmodernizovat dvě patra nemocničního pavilonu A, ve kterém budou sídlit plicní, kožní, oční a ORL. Novinářům to dnes potvrdila Sylvie Velčovská, mluvčí Královéhradeckého kraje, který je zřizovatelem nemocnice.

Rada kraje už schválila vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci dvou pater pavilonu A. Stávající prostory kožního a plicního oddělení čeká demolice. Nové zázemí pro ně vznikne právě částečnou rekonstrukcí pavilonu A2. V prvním patře bude plicní a kožní oddělení, ve třetím oční a ORL.

„Úprava stávajících prostor nemocnice přinese našim zdravotníkům a pacientům moderní prostředí odpovídající současným nárokům. Díky přestěhování čtyř oddělení se pak v areálu trutnovské nemocnice bude moci rozběhnout druhá etapa výstavby konsolidovaných laboratoří a transfúzního oddělení,“ oznámil Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Veřejnou zakázku na stavební práce kraj vyhlásí v nejbližších dnech. Stavební práce hodlá zahájit už v září a hotovo chce mít do pěti měsíců. Dojde především k úpravě vnitřních dispozic, nových podlah, stěn a podhledů. „Nejvyšší přípustná hodnota veřejné zakázky je téměř 16,5 milionu korun bez DPH," uvedl radní pro oblast investic Václav Řehoř.

Oblastní nemocnice Trutnov poskytuje akutní lůžkovou péči v oborech vnitřního lékařství, pediatrie, neurologie, chirurgie, ortopedie, gynekologie, onkologie s radioterapií a rehabilitace. Zajišťuje celou řadu odborných poraden a ambulancí a disponuje širokou škálou diagnostických možností včetně nejmodernější magnetické rezonance. Intenzivní péči zajišťuje oddělení ARO a jednotky intenzivní péče na oddělení interním, chirurgickém a neurologickém. K dispozici je pro pacienty 300 lůžek akutní péče.

(pac, tz-vel)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Cajthaml