Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Pacientka nemocnice Trutnov má covid, ošetřoval ji nemocný lékař

7. 7. 2020

page.Name
Při druhé vlně testování zdravotníků a pacientů na nákazu covid-19 v krajských nemocnicích v Jičíně a v Trutnově byla dnes zjištěna jedna nakažená pacientka. Ošetřoval ji minulý týden lékař oddělení ARO v nemocnici Trutnov, u něhož byla ve čtvrtek zjištěna nákaza covid-19. Covidem-19 onemocněla také lékařka jičínské nemocnice. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

Při dnešní druhé vlně testování byly odebrány vzorky asi od 140 lidí. Z dosud hotových 30 rozborů byl jeden případ pozitivní, uvedla mluvčí. Při první vlně testování bylo v závěru minulého týdne vyšetřeno asi 100 lidí a všechny rozbory vyšly negativně.

Covid-19 má od minulého týdne jeden lékař z oddělení ARO trutnovské nemocnice a lékařka neurologie jičínské nemocnice. Zdroj nákazy se u nich podařilo dohledat, je stejný a není z nemocnice. Lékaři se nakazili ve svém volném čase. Před pozitivním nálezem několik dní chodili do práce.

Oblastní nemocnice Trutnov ode dneška na dva týdny z personálních důvodů zrušila plánované operace, bude dělat pouze operace pacientů v akutním stavu. V obou nemocnicích platí zákaz návštěv dotčených oddělení. Několik zaměstnanců nemocnic je v karanténě.

ČTK