Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Rady realitní makléřky (10): Jak vybrat realitní kancelář nebo makléře

23. 7. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Pořídili jste si letos nemovitost? Chcete kupovat dům, byt či pozemek? Nebo naopak prodávat? Víte, jak si správně vybrat spolehlivou realitní kancelář nebo profesionálního makléře? Pokud ne, poradí vám realitní makléřka a jednatelka trutnovské firmy I. Krkonošská realitní Eva Danielisová.

Zjednodušeně se dá říct, že klíčové je hledat mezi členy Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR). Tak jako některá řemesla a právníci mají profesní sdružení, které dává jasná pravidla pro jejich činnost, tak i makléři a realitní kanceláře totiž mají profesní sdružení - asociaci.

Každý člen, tedy realitní kancelář, musí splňovat podmínky pro přijetí. Ne každá realitní kancelář, resp. realitní makléř se jim ale chce podřizovat. Za zmínku stojí například nutnost povinného pojištění profesní odpovědnosti, povinné profesní vzdělávání a pravidelná re-certifikace. Členství v ARK ČR nevzniká pouhým zasláním přihlášky. Člen asociace má svá práva, ale také povinnosti. To chrání spotřebitele. Tedy právě Vás - vlastníky prodávané či pronajímané nemovitosti a kupujícího!

Pro zajímavost etický kodex realitního makléře zde ke stáhnutí ZDE.

Aktuality ze světa realit

1. Horkou novinkou je zrušení předkupního práva, což má velký vliv na realizaci prodejů spoluvlastnických podílů.

2. Poslanci zrušili daň z nabytí nemovitosti, která byla 4% z kupní ceny nemovitosti, zachovali daňové odpočty u hypoték.

Aktualita od nás z kanceláře

Klademe důraz na profesionalitu a odbornost, proto jsem posílila náš tým o nového člena Mgr. Karla Havla. Coby rodilý Trutnovan se práci v realitách věnuje už od roku 1997, tedy téměř již od doby ukončení svých vysokoškolských studii na pražské Karlově univerzitě. Možná si jeho hlas ještě pamatujete z Rádia Černá Hora, kde v pravidelných relacích nabízel nemovitosti realitní kanceláře Dobré Bydlo.

Zastavte se na kávu v naší kanceláři. Nebojte se nás oslovit, přijít a poradit se s jakýmkoliv Vaším „realitním“ problémem. Nezávazné konzultace u nás probíhají každé úterý v době mezi 13. až 15. hodinou, případně nám předem zavolejte. Těšíme se na Vás!

Krásné léto Vám přeji!

ZDARMA KONZULTAČNÍ HODINY
Každé úterý od 13 do 15 hodin
Přednost mají předem telefonicky objednaní.
Těšíme se na Vás!

Eva Danielisová
majitelka a realitní makléřka s více než 25letou praxí
členka asociační rady ARK ČR

I.KRKONOŠSKÁ REALITNÍ spol. s r.o.

Pražská 88, Trutnov

tel: +420 776 328 418
tel: +420 499 732 407
eva.danielisova@krkonose-reality.cz
www.krkonose-reality.cz