Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Teplá voda nepoteče od 10. července, kvůli pravidelné údržbě

2. 7. 2020

page.Name
Tradiční letní odstávku tepla a teplé vody naplánovala letos poříčská elektrárna v termínu od pátku 10. července od 22:00 do pátku 17. července do 22:00. Přerušení dodávky využijí energetici na pravidelnou údržbu a nutné opravy.

Smyslem odstávky je kontrola parovodů a horkovodů, výměníků, tepelných napaječů a dalších zařízení, která jinak v průběhu celého roku zajišťují vytápění a ohřev vody. "Čekají nás klasické revize a údržbové práce, případně výměny dosluhujících armatur. Na horkovodech Trutnov a Úpice bude probíhat výměna prahových armatur. Budou také probíhat potřebné opravy ve výměníkových stanicích a na sekundárních rozvodech," uvedla Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí energetické společnosti ČEZ, pod kterou poříčská elektrárna patří.

Omezení se týká asi 8 tisíc domácností v Trutnově a také dalších tisícovek lidí v sousedních městech a obcích. Teplá voda nepoteče také v Úpici, Mladých Bukách, Svobodě nad Úpou, Horním Maršově, Radvanicích, Bohuslavicích a Suchovršicích. "Pro Janské Lázně a Pivovar Trutnov je zajištěn provoz záložními zdroji," upřesnila Šárka Lapáčková Beránková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ČEZ