Pátek

19. července 2024

Nyní

22°

Zítra

23°

Svátek má

V trutnovských školách přes léto probíhají rekonstrukce za miliony

30. 7. 2020

page.Name
I letos využily trutnovské základní školy a mateřská škola letní měsíce k opravám ve svých areálech. Do rekonstrukcí investují miliony korun. Cílem je moderní a bezpečné prostředí pro trutnovské žáky.

ZŠ V Domcích

V době prázdnin se na Základní škole V Domcích mimo klasických drobných oprav pracuje na dvou hlavních akcích. „První je Technicko-přírodovědné centrum Améba, které budujeme díky dotaci z IROP. Právě probíhají přípravné práce v atriu a ve vestibulu školy. Jde například o nové příčky, výměnu dveří, podlahy, instalaci přístupových systémů a kamer,“ vysvětluje ředitelka školy Zuzana Horáková Radová.

Centrum Améba bude sloužit k výuce přírodovědných a technických předmětů pomocí digitálních technologií. Součástí bude i venkovní učebna a observatoř. Celkové náklady tohoto projektu jsou téměř 42 milionů korun. Druhou významnou akcí na škole V Domcích je rekonstrukce cvičné kuchyňky za 470 tisíc korun. Zde dojde ke kompletní výměně nábytku a spotřebičů, vymaluje se a opraví se rozvody a podlahy.  

ZŠ Komenského

Základní škola Komenského přes léto navazuje na opravné a rekonstrukční práce, které započaly už v době karantény. „Především realizujeme účelové investice poskytnuté zřizovatelem, tedy městem Trutnov. Celkově jde o tři akce, a to o opravu střešní krytiny nad školní družinou, opravu oken ve čtvrtém patře a rekonstrukci učebny chemie,“ říká ředitel školy Petr Horčička. Tyto opravy vyjdou na zhruba 1,4 milionu korun.

ZŠ R. Frimla

Na Základní škole R. Frimla se přes léto realizuje hned několik významných akcí. „Žákyně na druhém stupni se v září mohou těšit na nové sociální zázemí. Do jeho opravy jsme investovali 2,8 milionů korun. V srpnu také zahájíme opravu fasády naší tělocvičny za 3,5 milionů korun,“ vykládá ředitelka školy Jitka Libřická, ředitelka školy. Zhruba 300 tisíc korun škola zaplatí za opravu a údržbu výpočetní techniky.

Největší akcí však je kompletní rekonstrukce atletického stadionu. Město zde vybuduje novou tribunu, multifunkční hřiště a dětské hřiště pro žáky chodící do družiny. Součástí akce je nové sociální zázemí se skladem a fotbalové hřiště s umělou trávou. Výběrové řízení na dodavatele stavby vyhrála společnost Sport-Technik Bohemia, a to s nabídkovou cenou 17,5 milionů korun.

Mateřské školy

V době letních prázdnin se v trutnovské mateřské škole rozjely opravy na několika pracovištích. Na MŠ Gorkého, Žižkova a Novodvorská se vyměňují výtahy na přepravu jídla za více než jeden milion korun. „Na pracovišti V Domcích jsme kompletně vyměnili okna, což nás vyšlo na 800 tisíc korun a v Žižkově ulici opravujeme z důvodu havárie ústřední vytápění. Tato investice bude stát 1,3 milionu korun,“ prozrazuje Vladimíra Priputenová, ředitelka MŠ Trutnov.  

Další akce se chystají na podzim. „Ministr životního prostředí kladně rozhodl o poskytnutí dotace na přírodní hřiště v MŠ Voletiny a MŠ Novodvorská. Jakmile obdržíme rozhodnutí, jsme připraveni během podzimu obě přírodní hřiště realizovat. Celkový rozpočet je v Novodvorské 270 tisíc korun a ve Voletinách 640 tisíc korun. Dotace v obou případech pokryje 85 % nákladů,“ uzavírá ředitelka MŠ.  

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: David Jelínek