Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Zóna u Teska se rozroste o benzinku, myčku a KFC

20. 7. 2020

Zóna u Teska se rozroste o benzinku, myčku a KFC 0 snímků
Obchodní a průmyslová zóna Krkonošská (vedle výpadovky k horám) se brzy rozroste o další obchody či haly. Ještě do konce roku tam vyroste fastfood KFC, myčka a samoobslužná benzinka. Potvrdil to architekt Martin Vokatý z Ateliéru Atip Trutnov, který zónu projektoval.

Investiční skupina DRFG, která koupila od firmy CPI obchodní zónu, čili Tesco, OBI a obchody mezi nimi, chystá další investici u pilonu stojícího na začátku trutnovské zóny. "Je už vydané stavební povolení, mělo se by se to začít v krátké době realizovat - benzinová pumpa, myčka a KFC," prohlásil Vokatý.

Administrativně je podle něj vše připraveno, takže pumpa se třemi stojany, i rychlé občerstvení mohou být hotové ještě do konce roku.

Před měsícem otevřela v horní části zóny novou továrnu firma Pepperl+Fuchs Manufacturing, hned vedle elektrotechnické firmy ABB. Vše nyní nasvědčuje tomu, že už brzy v Krkonošské přibude další průmyslový objekt. "Je vydané územní rozhodnutí na halu, jejímž nájemcem by měla být společnost Fides, která se zabývá průmyslovým mytím přepravních obalů," naznačil Vokatý.

Zhruba polovina průmyslové části Krkonošské už tedy bude obsazená. V plánu jsou navíc ještě další skladovací haly dvou trutnovských firem. Některé už jsou dokonce v posledních fázích příprav. "Někdejší obava, že se zóna nezaplní, byla lichá," připomněl Vokatý pochybnosti některých občanů, když zóna v roce 2011 vznikala.

O průmyslové zóně Krkonošská se začalo v Trutnově jednat v roce 2001. Lokalitu podél hlavního tahu do hor radnice považovala za snadno dostupnou jak pro místní, tak i pro přespolní. Předpokládala rovněž, že tam nebude docházet k problémům s dopravní obslužností a zásobováním, a že nárůst dopravy nebude obtěžovat občany zvýšenou hlučností.

V roce 2006 město získalo potřebné pozemky od státu, aby vlastnilo ucelenou část průmyslové zóny. O pět let později prodalo investorům za 10 milionů korunu první část, v roce 2013 za 5,3 milionu korun druhou a v roce 2014 za 18,6 milionu zbývající část. V první fázi vznikla obchodní část, markety jsou otevřené od listopadu 2012. Továrna ABB jako první průmyslový objekt vyrostl na vrcholu zóny v roce 2014.

Krkonošská je se zhruba třiceti hektary největší průmyslovou zónou ve městě. Má dva vjezdy - jižní přes kruhový objezd u Horalu a severní při příjezdu od Pece pod Sněžkou.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz