Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Charita posílá osamělým seniorům Anděla na telefonu

1. 4. 2020

page.Name
Samotu způsobenou nemožností setkávat se v době pandemie koronaviru s nejbližšími může seniorům pomoci zahnat Anděl na telefonu. Novou bezplatnou službu zavedla Oblastní charita Trutnov - Centrum dobrovolníků.
Telefonní linku 739 359 902 pro osamělé seniory zřídila charita ve středu. Senioři na ni mohou volat sedm dní v týdnu, zatím vždy od osmi hodin ráno do pěti odpoledne.

„Mohou si popovídat o svých starostech, obavách či radostech, které v těchto chvílích prožívají. Povídat si s nimi budou dobrovolníci Lada, Míša a Eva. Pozor, nejedná se ale o pomoc psychologa,“ upřesnila Martina Vágner Dostálová z trutnovské Charity.

Kdo se dovolá, obratem se s dobrovolníky může domluvit, že mu ihned zavolají zpět, aby za volání nic neplati. Naopak linka Anděla na telefonu má neomezené minuty volání.

V Česku aktuálně platí zákaz volného pohybu lidí. Chodit ven se s mí pouze s rouškou, šátkem nebo jinou ochranou úst a nosu. Seniorům se doporučuje vycházet jen minimálně, všeobecně mají lidé omezit kontakty s dalšími osobami na minimum.

čtěte také:


(pac, mvd)

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Oblastní charita Trutnov