Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Děti potěší seniory v Trutnově, namalují jim obrázky pro radost

8. 4. 2020

page.Name
V současné nelehké době, kdy země zápolí s nákazou Covid-19, patří mezi ohroženou skupinu senioři, kteří jsou nyní izolováni, nedostanou se ven a nemohou je navštěvovat jejich blízcí. Skautské středisko Hraničář Trutnov se proto rozhodlo ulehčit starším lidem jejich situaci a přinést jim trochu rozptýlení.

Jak nám sdělil výchovný zpravodaj střediska Jan Klenčík, byly vyzvány děti, aby pro seniory namalovaly nějaký obrázek v akci nazvané Malujeme seniorům pro radost, která bude spuštěna v pátek. Tématem jsou zážitky z výletů i táborů, dále probouzení jarní přírody, květiny, které neuvadnou, či cokoli, co děti uznají za vhodné. Výtvarné zpracování do maximálního formátu A 4 je libovolné. Každé dílo by mělo být opatřeno věkem autora, jménem, nebo uměleckým podpisem, případně vlastním vzkazem.   

Aktuálními sběrnými místy obrázků, které lze vkládat do schránek, jsou provizorní skautské klubovny v Palackého ulici 387 nebo trutnovská fara ve Školní ulici 155/20. „V současné době komunikujeme s Romanem Bélou, ředitelem Pečovatelské služby Trutnov, s nímž je předběžně dohodnuto předávání obrázků od dětí. Máme rovněž předběžně dohodnutý výlep na plakátovacích plochách,“ prozradil Jan Klenčík.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: archiv Hraničáře