Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Farmářské trhy se vrátily do Poříčí. Byla to paráda, chválili pořadatelé

27. 4. 2020

Farmářské trhy se vrátily do Poříčí. Byla to paráda, chválili pořadatelé 38 snímků
Farmářská tržnice v Poříčí ve Voletinské ulici, jejíž činnost přerušila opatření proti šíření koronaviru, v sobotu opět ožila. Po více než měsíci si tak zájemci znovu mohli nakoupit, i když museli společně s prodejci dodržovat vládou vyhlášená opatření, aby se zmenšila možnost případného šíření nákazy.

"Roušky mají všichni, stánky jsou vybavené a vzdálenosti se dodržují. Řada na oblíbené pečivo má asi čtyřicet metrů," hlásil přímo z tržnice trutnovský poslanec Martin Jiránek, jeden z prvních nakupujících.

Vyhlášená trutnovská tržnice otevřela v sedm hodin ráno. Na místě se sešlo čtrnáct prodejců. Aby se omezily mezilidské kontakty a dodržela hygienická opatření, byly stánky obalené foliemi, v nich byly ponechané jen mezery coby výdejní okénka. Na zemi byly značené dvoumetrové odstupy. Mezi prodejními pulty byly větší odstupy než dřív.

"Musím poděkovat prodejcům, že přijeli a byli skvěle vybavení, všechna nařízení splňovali. Ještě lepší ale byli zákazníci. Přišli, chovali se fantasticky, ohleduplně, bez problémů všechna opatření respektovali a dodržovali. Byla to paráda," chválil Lubomír Burkoň z firmy Farmers Trutnov, která trhy pořádá.

Prodávalo se až do jedenácti. V nabídce byly například čerstvé ovoce, zelenina, pečivo, uzeniny, sýry, sirupy, ale i květiny.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš