Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Farmářské trhy se vrátily do Poříčí. Byla to paráda, chválili pořadatelé

27. 4. 2020

Farmářské trhy se vrátily do Poříčí. Byla to paráda, chválili pořadatelé 0 snímků
Farmářská tržnice v Poříčí ve Voletinské ulici, jejíž činnost přerušila opatření proti šíření koronaviru, v sobotu opět ožila. Po více než měsíci si tak zájemci znovu mohli nakoupit, i když museli společně s prodejci dodržovat vládou vyhlášená opatření, aby se zmenšila možnost případného šíření nákazy.

"Roušky mají všichni, stánky jsou vybavené a vzdálenosti se dodržují. Řada na oblíbené pečivo má asi čtyřicet metrů," hlásil přímo z tržnice trutnovský poslanec Martin Jiránek, jeden z prvních nakupujících.

Vyhlášená trutnovská tržnice otevřela v sedm hodin ráno. Na místě se sešlo čtrnáct prodejců. Aby se omezily mezilidské kontakty a dodržela hygienická opatření, byly stánky obalené foliemi, v nich byly ponechané jen mezery coby výdejní okénka. Na zemi byly značené dvoumetrové odstupy. Mezi prodejními pulty byly větší odstupy než dřív.

"Musím poděkovat prodejcům, že přijeli a byli skvěle vybavení, všechna nařízení splňovali. Ještě lepší ale byli zákazníci. Přišli, chovali se fantasticky, ohleduplně, bez problémů všechna opatření respektovali a dodržovali. Byla to paráda," chválil Lubomír Burkoň z firmy Farmers Trutnov, která trhy pořádá.

Prodávalo se až do jedenácti. V nabídce byly například čerstvé ovoce, zelenina, pečivo, uzeniny, sýry, sirupy, ale i květiny.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš