Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Fotograf Košťál zásobuje lidi snímky z přírody a architektury

14. 4. 2020

page.Name
Někdo šije roušky, jiný nakupuje seniorům. Fotograf Ctibor Košťál posílá lidem fotografie přírody nebo architektury. Zdarma, aby pomohl ve špatných časech koronavirové krize šířit dobrou náladu.

Svět z blízka, klikněte ZDE.

Němé tváře, Poslové jara a Svět zblízka. To jsou tři zhruba čtyřminutové videoslajdy poetických či dojemných snímků z přírody či architektury, které během posledních dvou týdnů zveřejnil držitel Kulturní ceny města Trutnova a uznávaný fotograf Ctibor Košťál. Odkazy na ně poslal téměř třem stovkám přátel.

Spíš než pobavit, jsem chtěl ostatní odreagovat, pohladit. Je toho teď kolem nás tolik negativního, myslím až nesmyslně mnoho. Přehnaně. Uvědomuji si vážnost současné situace, ale nikdo mě nepřesvědčí, že by se v médiích nenašlo více místa pro zprávy pozitivní, optimistické, tolik dnes potřebné, vysvětlil.


Němé tváře, klikněte ZDE.

Odmítl, že by se v časech omezení volného pohybu nudil. Jako čerstvý a moderní důchodce spíš nestíhá. Přesto chtěl něčím přispět. Neumím šít, takže jsem jako určitou pomoc zvolil formu autorské hladivé prezentace, přiznal.

Témata si podle vlastních nevybírá cíleně. Netřeba v tom hledat jakoukoliv logiku, nebo hlubší záměr. Němými tvářemi jsem pravda začal trochu cíleně, protože právě domácí mazlíčci to měli v započaté karanténě těžké. Prezentace by měla být pěkná a milá, oznámil.


Svět flóry aneb Poslové jara, klikněte ZDE.

Tři videoslajdy už zveřejnil a aktuálně chystá čtvrtý. V pátek 17. dubna se spolu ponoříme do království stromů a vody, naznačil Ctibor Košťál.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto, video: Ctibor Košťál