Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Muzikanti z Otevřených hospod zahrají pod okny

15. 4. 2020

page.Name
Úspěšný podzimní projekt Otevřené hospody bude mít neplánované jarní pokračování. Odehrají ho prakticky stejní účinkující, ale v odlišném prostředí - v ulicích Trutnova. Koncertovat se bude v ulicích, takříkajíc pod okny. I proto se akce jmenuje Otevřené balkóny.
S nápadem přišel trutnovský spolek Rýbrcoul - duch hor. V koronavirovém čase zavřených hospod a zákazu volného pohybu lidí se nechal inspirovat aktivitami z různých koutů světa a připravil nový městský minifestival Otevřené balkóny.

Jedná se o spontánní akci, kdy na celé řadě míst po Trutnově zahrají desítky místních hudebníků, kteří chtějí potěšit naše starší spoluobčany, sousedy či příbuzné. Jedná se vesměs o hudebníky, které znáte z populárního festivalu Otevřené hospody, vysvětlil předseda spolku Jan Duduš.

Hrát budou například členové kapel Hygge, Jakž Takž, Marta a Rasputin Band, Sansaband nebo Benjaming´s Clan. Aby neporušili vládní opatření, budou koncertovat na jednom místě vždy maximálně dva hudebníci. Start je naplánován na pátek 17. dubna. Neopomeneme přidat potlesk všem zdravotníkům, hasičům a dalším lidem v první linii. Nezapomínejme, že v tom boji jsme v tom společně! vzkázal Duduš.

Místa konání se budou pravidelně měnit. Apelujeme na všechny, aby se neshromažďovali kolem hudebníků a produkce sledovali z balkónů a oken. Je velmi pravděpodobné, že se třeba hudebníci objeví i pod vaším oknem, na autě, balkóně, střeše domu, upozornil Duduš.

Lidé mohou spolku na jeho Facebooku navrhovat místa, kde by se ochotní hudebníci mohli objevit. Trutnov je kulturní baštou a tuto vizitku hodláme naplnit i tímto způsobem! dodal Jan Duduš ze spolku Rýbrcoul - duch hor.

(pac, tz-jdu)
pavel@trutnovinky.cz
Foto, video: Kateřina Svobodová