Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Nemocnice opět povolila přítomnost otců u porodu

16. 4. 2020

page.Name
Otcové mohou být od čtvrtka opět přítomni v nemocnicích u porodu. Rozhodlo o tom ministerstvo zdravotnictví. Trutnovský špitál okamžitě zareagoval, a už ode dneška opět pouští k porodu otce či jiného člena domácnosti. Zprávu potvrdil na svém webu.
Kvůli šíření koronaviru byly porody bez otců od poloviny března. Nyní se situace vrací k normálu, ale za splnění určitých podmínek. Otec musí být zdravý a při pobytu v porodnici musí používat roušku nebo ochranné prostředky, které mu poskytne zdravotnický personál. Nesmí mít příznaky Covid-19 ani další nemoci, zvýšenou teplotu ani nařízenou karanténu.

„Shodli jsme se s epidemiology, že je to za stávající situace a při dodržení určitých opatření možné. Otec musí mít roušku, teplotu nižší než 37°C a porod proběhne v samostatném pokoji,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením. Nemocnice má podle doporučení ministerstva zajistit, aby nedošlo k případnému kontaktu otce s jinými rodičkami.

Kromě trutnovské nemocnice ode čtvrtka pouští otce k porodům také další porodnice v kraji - jičínská, náchodská a rychnovská, a rovněž Porodnická  a gynekologická klinika Fakultní nemocnice v Hradci Králové.
 
Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz