Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc…

8. 4. 2020 Komerční sdělení

Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc… 0 snímků
Notoricky známá část textu z dílny Jaroslava Ježka a Jana Wericha celkem výstižně charakterizuje poslední dny napříč celou Českou republikou. Werich by zaplesal…

A nejinak tomu bylo i v Trutnově. Spousta dobrovolníků se zapojila vehementně do šití roušek, distribuci roušek, tisku ochranných štítů.

V rámci TE Connectivity jsme začali šitím roušek. A naplnila se výše zmiňovaná věta. Jeden kolega obstaral látky, paní Bára Petrů a její společnost BajaDesign (www.bajadesign.cz) nám zajistila střihy a celkovou přípravu.

Hotové „polotovary“ pak distribuovala kolegyně mezi TE švadlenky, které se dobrovolně zapojily a šily dnem i nocí, své postupy a rady sdílely ve WhatsApp skupině. Roušky jsme pak rozdali a stále ještě rozdáváme našim zaměstnancům.

Technici 3D tisku vytvořili švadlenkám malého pomocníka, který jim výrazně ulehčil šití. Do samotného šití se pak zapojili i rodinní příslušníci, kteří žehlili, špendlili, či přiváželi ušité roušky.

A technici 3D tisku následně přišli i s projektem výroby ochranných štítů.  Projekt vznikl v rámci výzvy Prusa Research 3D tiskem komponentů pro ochranné štíty, které zoufale chyběly a stále chybějí zdravotníkům napříč nejen celého Trutnova, ale i Královéhradeckého kraje.

Nakonec jsme se ale rozhodli výrobu štítů zajistit od začátku do konce ve vlastní režii. A to se nám také podařilo! Štíty tak putovaly nejen trutnovské nemocnici, ale i jiným zdravotnickým zařízením.

MDDr.  Miroslav Šťovíček zajistil distribuci stomatologům a MUDr. Richardu Ferklovi jsme předali, a ještě předáme ochranné štíty, které v nejbližší poputují do ordinací praktických lékařů, dětských lékařů a odborných ambulancí.

Trutnovské nemocnici jsme postupně předali respirátory, ochranné brýle, obleky, ochranné štíty pod záštitou „TEmana“. Ten se stal již neochvějným symbolem bezpečnosti TE Connectivity. S nemocnicí jsme v opakovaně konzultovali další možnosti pomoci a podpory.

A co by nyní uvítali nejvíce? Vzájemnou slušnost, ohleduplnost, toleranci a zodpovědnost.

Jsme rádi, že jsme mohli v rámci našich možností pomoci. A co je cennější? Ona známá TEamovost. Jedna z hodnot TE Connectivity. A opět se ukázalo, že se nejedná o řečnické klišé. Naopak.

I v těchto chvílích se kolegové a kolegyně dali dohromady a všichni dohromady udělali moc.

TE Connectivity (Tyco Electronics EC Trutnov, s.r.o.)
Komenského 821
541 83 Trutnov
www.te.com
www.te.jobs.cz