Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov dá na opravy dětských hřišť 3,3 milionu korun

17. 4. 2020

page.Name
Opravy, výměny, nebo doplnění herních prvků budou Technické služby v příštích provádět na trutnovských dětských hřištích. Radnice za ně zaplatí zhruba 3,3 milionů korun. Informaci v pátek zveřejnilo vedení města.
V plánu je kompletní výměna herních prvků na dětských hřištích v ulicích Úpská, Rozmarýnová, Pampelišková, Křižíkova a Michnova. Novými atrakcemi pro děti budou například pružinová houpadla, prolézačky se skluzavkou, pískoviště, houpačky, lanové pyramidy či balanční stezky. Vše dohromady za 2,5 milionů korun.

„Dále se chystáme doplnit drobné herní prvky po jednotlivých kusech, a to například na dětských hřištích ve Strojnické ulici, v Kryblické ulici, u Eurobytů, ve Lhotě, Stříteži a na dalších místech, a to v hodnotě půl milionu korun,“ upřesnil Jakub Rosi z Technických služeb.

V plánu je také oprava všech basketbalových košů a instalace několika nových za zhruba 300 tisíc korun. Revitalizace dětských hřišť by měla být hotová do léta.

„Každoročně putuje z rozpočtu částka na opravy dětských hřišť a letos tomu nebude jinak. Chceme, aby si děti hrály v pěkném, a především bezpečném prostředí,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec. ​

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz