Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnov zpřístupnil altány v parku, atletický stadion otevře v pondělí

24. 4. 2020

page.Name
Radnice od pátka zpřístupnila altány v městském lesoparku. Reaguje tím na uvolňování vládních opatření, vyhlášených v březnu kvůli šíření koronaviru.

Veřejnosti jsou opět k dispozici oblíbené dřevěné domky se zabudovaným ohništěm a kouřovodem. Sruby v areálu na Para, na Bojišti nad Vlčí skálou, na Vlčce, nad ulicí Na Struze a dalších místech v městském lesoparku už nejsou obehnané policejní páskou s nápisem Zákaz vstupu.

„Jsme si vědomi, že venku panuje pěkné počasí, které láká jít opékat do altánů. Veřejnost tak od tohoto pátku může učinit, ale upozorňuji, že se v altánu nesmí zdržovat více jak deset osob,“ upozornil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Od pondělí 27. dubna se v Trutnově otevře další sportoviště. Po tenisových kurtech a cyklistických trailech bude veřejnosti přístupný atletický stadion. Nesmí na něm ale současně sportovat víc než deset lidí. Kontrolovat by to měli trenéři z trutnovské Lokomotivy. „Prosíme zájemce z řad veřejnosti, aby dbali jejich pokynů,“ vyzval Tomáš Hendrych, místostarosta Trutnova.

Zavřený stále zůstává fotbalový stadion, skatepark s pumtrackem a také areál Střediska volného času Na Nivách.

Na dodržování mimořádných opatření ve městě stále dohlížejí trutnovští strážníci.

čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz