Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

V Trutnově vzniklo kvůli koronaviru dekontaminační stanoviště

3. 4. 2020

page.Name
Hasiči vybudovali v Trutnově provizorní dekontaminační stanoviště. V naléhavých případech má sloužit pracovníkům složek Integrovaného záchranného systému, kteří se dostanou do kontaktu s pacienty nakaženými koronavirem. Fungovat začalo dnes.
Stanoviště vzniklo na nyní nevyužívaném trutnovském městském stadionu. Vybaveno je prostředky pro dezinfekci, vhodným prostorem pro svlečení ochranných oděvů, šatnami a sprchami.

„Pakliže si to vyžádá příslušné operační středisko, v místě bude probíhat dezinfekce techniky a osob z řad složek Integrovaného záchranného systému, které přišly do kontaktu s pacientem s onemocněním Covid-19,“ oznámila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Právě hasiči budou stanoviště provozovat. V hradeckém kraji mají po dohodě se samosprávami ještě další čtyři podobná stanoviště - v Náchodě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. „Nachází se ve městech, kde je zároveň dislokována centrální stanice každého územního odboru,“ upřesnila Götzová.


Hasiči jsou připraveni spolupracovat s krajskou hygienickou stanicí. „Na její žádost může jednotka vyjet i k události, kdy je potřeba zajisti například manipulaci a dezinfekci zesnulých osob, u kterých bylo prokázáno onemocnění Covid-19,“ připomněla Martina Götzová.

Na centrální stanici v Hradci Králové je i nadále umístěn sklad pro Královéhradecký kraj, kam jsou dováženy ochranné osobní prostředky ze skladu v Opočínku na Pardubicku. Distribuci na určená místa organizuje krajský úřad.​

čtěte také:


(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči