Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Z tiskové konference: Tenis a traily otevřeme, skatepark ne

15. 4. 2020

page.Name
Kdy město otevře sportoviště? Proč už se nenastupuje do autobusů předními dveřmi? Jak se změní provozní doba městského úřadu? Sledovali jsme online tiskovou konferenci Bezpeční rady ORP Trutnov. To nejzajímavější si můžete přečíst v našem přepisu a nebo si celý záznam pustit na Facebooku.

Online

14:53 Krizový stav omezil dostavbu trutnovského koupaliště. Vysoce kvalitní plechy pro nerezové vany totiž byly totiž objednané v Itálii, která je dnes krizí paralyzována. „Stálo nás to nepříjemná jednání s dodavateli, ale řešení jsme našli. Pokud dojde k případnému zpoždění dostavby, bude to v řádech dnů. Chceme, aby koupaliště fungovalo co nejdříve,“ prohlásil trutnovský starosta.

14:48 Zrušené nebo odložené kulturní akce bude město řešit, pokud o to pořadatelé požádají. Zatím většina hledá náhradní termíny. „Pravděpodobně budeme mít přeplněné září, každý víkend bude probíhat čtyř až šest akcí,“ naznačil místostarosta Tomáš Hendrych. „Ve štychu organizátory nenecháme,“ řekl starosta.

14:45 Pomoc města formou úlevy a odpouštění nájmu by se měla týkat zhruba 160 živnostníků, upozornil místostarosta Tomáš Eichler.

14:41 Nastupování do autobusu předními dveřmi se zatím nekoná. Dopravci se musí vypořádat s námitkami řidičů, kteří se báli kontaktů s cestujícími. „Kdy bude nastavený normální stav, se teprve ukáže. Předpokládám, že v řádu týdnů,“ odhadl trutnovský starosta Ivan Adamec.

14:36 Pochvala míří také k provozovatelům trailových tratí. O velikonočním víkendu upozorňovali nedočkavé cyklisty, aby dodrželi zákaz a na zavřené tratě nevyjížděli. „Pánové z trailů nestrávili čtyři krásné dny ježděním, ale odrazováním a vracením lidí, kteří sem přijížděli z široka daleka,“ řekl Eichler.

14:35 Další poděkování města směřuje k dobrovolníkům, kteří pomohli roznést po Trutnově informační letáky s doporučením, jak nakládat s nebezpečnými odpady.

14:34 „Dnes přišla zásilka testů, kterými se začne od zítřka testovat personál domovů pro seniory,“ upozornil místostarosta Tomáš Eichler.

14:33 V tenisovém areálu u koupaliště budou zatím otevřené jen dva kurty. „V areálu ještě zůstává dekontaminační místo pro potřeby pro potřeby rychlé záchranné služby, hasičů a policistů,“ řekl trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

14:31 S uvolněním některých opatření dochází k rozšíření provozní doby městského úřadu. Už nebude otevřený jen dvakrát v týdnu na tři hodiny. „V pondělí a ve středu budou úřední hodiny od 8 do 17 hodin. Nebude ale možné se objednat k vyřízení agend občanských průkazů, cestovních dokladů, evidence obyvatel a dopravně správních agend přes rezervační systém. Současně musí lidé počítat s tím, že může dojít k prodloužení čekací doby,“ upozornil tajemník města Jan Seidel. V úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 hodin naopak budou uveden agendy vyřizovány jen pro občany objednané přes rezervační systém. Kdo může, měl by s úřadem komunikovat elektronicky, nebo počkat s vyřízením na pozdější dobu.

14:29 Zprovoznit město zatím nemůže sportoviště za koupalištěm. „Skatepark a pumptrack v žádném případě nehodláme v této době otevřít. Není možno tam dodržet základní údaj, že lidé nebudou pohromadě ve větším množství než ve dvou,“ vysvětlil Ivan Adamec. Sportoviště hlídá přes kamery městská policie.

14:27 Tenisové hřiště a cyklistické traily město otevře dřív než v pondělí 20. dubna, kdy je termín pro uvolnění některých zákazů. „Vypadá to, že přes víkend traily otevřeme, a otevřeme i tenis, kde ale nebudou mít hráči k dispozici sociální zařízení a šatny,“ sdělil starosta.

14:26 Technické služby Trutnov budou dětská hřiště pravidelně jednou za 14 dnů dezinfikovat, totéž se týká autobusových zastávek.

14:23 Město dnes obdrželo dva ozónové generátory, objednané předminulý týden. „Budeme dezinfikovat vnitřní prostory městského úřadu, zapůjčovat je podle potřeby Domovu seniorů, Pečovatelské službě nebo případně dalším městem zřizovaných organizací,“ upřesnil Adamec.

14:21 Firma Kašpar obytné domy zapůjčila Trutnovu karavan. V případě potřebí poslouží jako zázemí pro strážníky, pokud budou muset nepřetržitě hlídat v Horním Starém Městě dům určený jako dočasný objekt pro lidi bez přístřeší s podezřením na Covid-19.

14:19 Množí se dotazy živnostníků, kteří podnikají v městských prostorách, jak mají žádat o pomoc. „Nemusí se obracet na město, budou vyzváni městským bytovým podnikem, aby podepsali dodatek nájemní smlouvy o slevě ve výši 90%. Pokud tak učiní, tak zbývajících 10% jim rada automaticky odpustí. Výjimkou jsou Dolce,“ zopakoval Adamec. Město tak podpoří podnikatele částkou téměř 5 milionů korun.

14:17 Poděkování míří také ke všem dobrovolníkům, kteří město a jeho organizace zásobují látkovými ručně šitými rouškami.

14:16 Úvodní slovo si vzal trutnovský starosta Ivan Adamec: „Chtěl bych poděkovat všem občanům našeho krásného města Trutnova i návštěvníkům za to, jak velmi dobře zvládli velikonoční svátky. Myslím si, že se opravdu snažili dodržovat vládní nařízení a nařízení města Trutnova, a za to bych jim chtěl poděkovat.“

14:15 Začíná tisková konference po jednání Bezpečnostní rady ORP Trutnov.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek