Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Letní Krav Maga kempy aneb Kam s dětmi po karanténě

18. 5. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Rozhovor s trenérem Krav Magy Tomášem Bečkou, majitelem trutnovského fitka Trifit.

Tomáši, přiblížil bys nám trochu, co je Krav Maga?
Krav Maga je systém sebeobrany, není to sport, ale příprava na boj zblízka. Podstatou Krav Maga je naučit se rozpoznat vyhrocenou situaci a adekvátně na ní reagovat, vycítit nebezpečí možného napadení a v nejlepším případě se fyzické konfrontaci vyhnout. Krav Maga vychází z přirozených reflexů a pohybu člověka, a ze všech bojových umění se snaží vybrat to nejlepší a nejúčinnější. Specifická je v tom, že jsou její základy poměrně snadno naučitelné. Na Krav Maga je zajímavé to, že se neustále vyvíjí a snaží se adekvátně přizpůsobit dnešní nebezpečné době.

Jak dlouho se Krav Maga věnuješ a co ti do života přinesla?
Krav Maga se věnuji přibližně 10 let, a z toho jsem certifikovaný trenér organizace IKMF tři roky a mám stupeň G3. Naučila mě pokoře, disciplíně, kázni, sebereflexi, odhodlání, odvaze a zároveň neustálému posouvání svých mentálních a fyzických hranic ve všech oblastech života.

Pořádáš v Trutnově nějaké kurzy?
Pořádám kurzy pro děti, mládež i dospělé. Krav Maga se můžete naučit v jakémkoliv věku, je vhodná pro všechny ročníky i váhové kategorie. Už se těším, až naše fitness Trifit bude po karanténě opět otevřeno a kurzy se začnou plnit. Jednu skupinu budu právě připravuji ke zkouškám. A nově připravujeme kempy pro děti a mládež, které se rozběhnou už od září. Samozřejmě naše fitness Trifit pořádá i jiné skupinové lekce jako tabatu, jógu nebo kruhové tréninky. Kurzy Krav Maga mezi nimi vynikají. Je to komplexní systém, který nejen zlepší fyzickou kondici, ale připraví každého na to, jak se efektivně bránit.

Pravidla Krav Maga

1. Nezranit se
2. Zachovej zdrženlivost
3. Reagovat správně
4. Být výkonný

Co si myslíš o výuce Krav Maga online?
Osobně si myslím, že online se seriózně učit nedá, důvodů je hned několik. Ten zásadní vidím v tom, že když je člověk v nebezpečí a ve stresu, tak jedná převážně intuitivně. Tyto situace se dají navodit určitými drily a modelovými situacemi, které je nutné dělat v kolektivu a v praxi. Online se dají naučit některé kopy a údery, ale bude to trvat určitě déle než v tělocvičně. Je to stejné, jako kdyby si člověk přečetl kuchařku a myslel si, že je dobrý kuchař a to se mi zdá, že není úplně reálné.

Co léto a Krav Maga v Trutnově?
Myslím, že právě nastal správný čas, aby se děti po karanténě začaly znovu hýbat. Mám rád práci s dětmi a tak připravujeme na začátek prázdnin kempy pro děti. K létu sport patří, a jelikož se dají základy Krav Maga naučit celkem rychle, tak děti baví, vidí rychlý progres, a to nejen na těle, ale i v hlavě. Dávají na sebe větší pozor, zajímají se o zdravý životní styl, začíná je bavit bavit pracovat na sobě. Dostane se do nich určitá disciplína, a to je velmi důležité.

Naše kempy a kurzy jsou velmi oblíbené, tak se nebojte a přijďte se k nám do Trifitu přidat. Jsme i na sociálních sítích FB a IG. Během karantény jsem všem svým klientům připravoval online cvičení pro posílení celého těla. Krav Maga je flexibilní a rozvíjí pohyb, který je u dětí důležitý. Byli bychom rádi, kdybyste Vaše děti poslali za námi do našeho fitness Trifit. Nejdete nás snadno hned vedle trutnovské tržnice, nebo nám zavolejte, kempy mají omezenou kapacitu a rozhodně je nechcete propást. Dále pro Vás a Vaše děti pořádáme letos již třetím rokem v kempu Dolce volný trénink a ukázku toho nejlepšího, co Krav Maga nabízí. Airsoftový a anglický kemp, prosíme, objednávejte na čísle 775 582 289.

Horská 6, Trutnov (vstup z Malého náměstí)
Tel.: 777 913 400
E-mail: trifit.trutnov@gmail.com
www.trifitgym.cz