Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Nemocnice povolila návštěvy, ale jen někde a s podmínkami

27. 5. 2020

page.Name
K rozvolnění koronavirových omezení dnes přistoupila trutnovská nemocnice. Na pěti odděleních povolila návštěvy. Možné jsou ale jen za zvýšených hygienických opatření. Povinné jsou například roušky. Návštěvy jsou omezené časem i množstvím přítomných lidí.
Návštěvy jsou nyní dovolené na odděleních ARO, rehabilitace, neurologie (s výjimkou JIP), dětské a gynekologie. K pacientovi ale na pokoj ale smí maximálně dva lidé, a nesmí být u něj déle, než půl hodiny. Povinností je ústní rouška a respektování pokynů sloužících sester.

U mobilních pacientů může návštěva proběhnout i mimo budovu v areálu nemocnice,  bez omezení počtu nebo doby trvání návštěvy. Lidé ale musí dodržet bezpečné odstupy. "Návštěvník je povinen ohlásit návštěvu u sloužící sestry. Při příchodu mu sestra změří teplotu a zároveň mu položí otázky ke zjištění jeho aktuálního zdravotního stavu,​" oznámil ředitel nemocnice Miroslav Procházka. Návštěva pacienta v terminálním stavu není časově omezená.

Na návštěvu by neměli chodit lidé s příznaky nemocí, zvýšenou teplotu nebo kašlem. Rovněž by neměli být v posledních dvou týdnech ve styku s lidmi trpícími příznaky virové infekce, lidmi v karanténě nebo s prokázanou infekcí Covid-19.

"Dovolujeme si požádat návštěvy o dodržování uvedených podmínek a respektování pokynů našeho personálu. Omlouváme se za případné komplikace, ale snažíme se chránit naše pacienty, zdravotníky a také vás," vzkázal Miroslav Procházka.
Na interně, chirurgii, ortopedii a onkologii jsou návštěvy stále zakázané.

(pac, tz-mpr)
pavel@trutnovinky.cz