Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Otevření bazénu? Ekonomicky nepřijatelné a personálně neproveditelné

22. 5. 2020

page.Name
Trutnov v pondělí 25. května neotevře krytý bazén, přestože by tak mohl v rámci rozvolňování koronavirových opatření učinit. Překážkou jsou příliš přísné hygienické podmínky provozu. Navíc to nedává smysl ani ekonomicky. Město chce do měsíce spustit letní koupaliště.
Krytý bazén (včetně sauny a posilovny) je zavřený od března. Vláda sice rozhodla, že může být od 25. května znovu uvedený do provozu, ale trutnovská radnice se rozhodla jinak. „Dlouho jsme otevření bazénu zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli jej neotevřít. Podmínky, které vláda nastavila pro otevření krytých bazénů jsou pro nás z ekonomického hlediska nepřijatelné a z personální téměř neproveditelné,“ oznámil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Připravit krytý bazén do provozu trvá minimálně deset dnů. Jenže neustálé změny vládních nařízení do možného otevření vnášely zmatek. "Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdy a za jakých podmínek můžeme otevřít," přiznal Petr Gaisler, jednatel městské společnosti Mebys, která bazén provozuje.

Když se vyjasnily termíny a konečně byla známá i přesná podoba bezpečnostních opatření, z možného otevření definitivně sešlo. "Nařízení v podobě pěti čtverečných metrů prostoru na člověka a dvoumetrové odstupy, roušky při vstupu do zařízení, desinfekce prostor, nebo chlorování vody do maximální míry, to jsou opatření, která se ve smíšeném provozu, v němž jsou sauny, fitness, solárium a plavecké bazény, a s daným počtem zaměstnanců nedají aktuálně zvládnout,“ zdůraznil Gaisler.

Případné otevření by navíc bylo ekonomicky nevýhodné. V červnu bývá návštěvnost bazénu minimální. Na konci června by navíc sezóna krytého bazénu končila, jako každý rok. Jako lepší se nyní jeví napnout všechny síly na letní koupaliště, kde vrcholí rozsáhlá modernizace za zhruba 73 milionů korun. „Věřím, že již brzy otevřeme,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec. 

 čtěte také: Stavaři už oblékají trutnovské koupaliště do nerezu


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek