Pondělí

15. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Silničáři se vrací do Pražské ulice, napravit chyby

26. 5. 2020

page.Name
Motoristé se musí na dvanáct dnů obrnit trpělivostí. Silničáři dnes začnou s opravami Pražské ulice. Jeden jízdní pruh kvůli tomu uzavřou a dopravu nasměrují na objízdnou trasu. Informovala o tom mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.
"Od úterý 26. května nejdéle do soboty 6. června bude uzavřen jeden jízdní pruh komunikace v úseku od kruhové křižovatky u Junioru po křižovatku ulic Pražská a Žižkova," oznámila mluvčí.

Kdo chce projet město ve směru od Hradce Králové na Náchod, musí po objízdné trase. Husitskou ulicí ke "kruháku" u Albertu, ulicí Československé armády a po Úpském nábřeží ke křižovatce u kina. "Děkujeme za obezřetnost a respektování dopravního značení," uvedla mluvčí radnice.

Město sice občany o opravě informuje, ale není to jeho akce. Provádí ji Ředitelství silnic a dálnic, protože Pražská ulice a ulice Na Struze patří státu.

Asfalt na hlavním průtahu Trutnovem nevydržel nápor kamionové dopravy, odkloněné před pár lety od česko-polských hranic při opravě hlavní silnice v Náchodě. Loni se proto silničáři pustili do rekonstrukce Pražské a Struhy v Trutnově. Vyměnili sice povrch, ale v některý místech se už krátce po uvedení do provozu objevily nové nerovnosti. Nyní by měli chyby napravit v rámci reklamace.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz