Čtvrtek

28. října 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Silničáři se vrací do Pražské ulice, napravit chyby

26. 5. 2020

page.Name
Motoristé se musí na dvanáct dnů obrnit trpělivostí. Silničáři dnes začnou s opravami Pražské ulice. Jeden jízdní pruh kvůli tomu uzavřou a dopravu nasměrují na objízdnou trasu. Informovala o tom mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.
"Od úterý 26. května nejdéle do soboty 6. června bude uzavřen jeden jízdní pruh komunikace v úseku od kruhové křižovatky u Junioru po křižovatku ulic Pražská a Žižkova," oznámila mluvčí.

Kdo chce projet město ve směru od Hradce Králové na Náchod, musí po objízdné trase. Husitskou ulicí ke "kruháku" u Albertu, ulicí Československé armády a po Úpském nábřeží ke křižovatce u kina. "Děkujeme za obezřetnost a respektování dopravního značení," uvedla mluvčí radnice.

Město sice občany o opravě informuje, ale není to jeho akce. Provádí ji Ředitelství silnic a dálnic, protože Pražská ulice a ulice Na Struze patří státu.

Asfalt na hlavním průtahu Trutnovem nevydržel nápor kamionové dopravy, odkloněné před pár lety od česko-polských hranic při opravě hlavní silnice v Náchodě. Loni se proto silničáři pustili do rekonstrukce Pražské a Struhy v Trutnově. Vyměnili sice povrch, ale v některý místech se už krátce po uvedení do provozu objevily nové nerovnosti. Nyní by měli chyby napravit v rámci reklamace.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz