Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Skatepark a pumptrack otevře město 11. května

6. 5. 2020

page.Name
Zpřístupňování sportovišť po koronavirové krizi pokračuje. Trutnov v pondělí 11. května otevře skatepark a pumptrack za koupalištěm. Radnice to oznámila při úterní tiskové konferenci.
Cyklistické traily, tenisové kurty, a atletický ovál. To byla první sportoviště otevřená po ústupu pandemie koronaviru. Už brzy k nim přibude i trutnovský Junkyard park, tedy asfaltová pumptracková dráha s boulemi a klopenými zatáčkami, a speciálně upravená plocha s překážkami i rampami pro skateboardisty a jezdce na koloběžkách a bmx.

„V době karantény jsme dostali mnoho dotazů, kdy otevřeme skatepark. Museli jsme však čekat, než vláda povolí shromažďování lidí alespoň do sta osob, jelikož skatepark je velice vyhledávaným místem. Mnohokrát tam zasahovali naši městští strážníci, protože lidé nedodržovali zákaz vstupu. Teď však máme dobrou zprávu, skatepark můžeme otevřít,“ potvrdil trutnovský starosta Ivan Adamec.


Tisková konference po jednání Bezpečnostní rady ORP Trutnov.

Od pondělí 11. května město zpřístupní také fotbalový stadion. Přístupnější bude také atletický stadion, který dosud mohlo bát najednou maximákně deset lidí.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: @koprivak.art (www.instagram.com/koprivak.art)