Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Stavaři už oblékají trutnovské koupaliště do nerezu

19. 5. 2020

Stavaři už oblékají trutnovské koupaliště do nerezu 0 snímků
Nerez už je na místě, takže koupaliště dostává finální podobu. A tím pádem letní rekreační sezóna skutečně začne v červnu. I tak se dá shrnout aktuální situace kolem nejviditelnější trutnovské investice posledních dvou let.
Město se do rekonstrukce koupaliště za zhruba 73 milionů korun pustilo loni v červenci. Hlavním důvodem byly stěny a dna bazénů. Opakovaně z nich odpadávaly keramické kachličky, lepení zpět prodražovalo každoroční údržbu o přibližně 700 tisíc korun. Radnice proto rozhodla o výměně van za téměř bezúdržbový nerez.

Stavební práce probíhaly podle plánu, ale před dvěma měsíci do modernizace zasáhl koronavirus. Zpozdil dodání nerezu ze severní Itálie, která byla nákazou totálně paralyzovaná. "Nikdo z nás nemohl tušit, že k něčemu takovému dojde," prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Nerezové plechy ale už jsou na koupališti, takže nic nebrání rychlému dokončení rekonstrukce. Hotová sice bude o pár dnů později, zřejmě až 20. června, ale pořád to bude podle původního plánu radnice. Otevřít se povede se začátkem letní rekreační sezóny.


"Děláme vše proto, aby byla stavba hotová před koupací sezónou. Otázkou ale je, jak bude reagovat na koronavirovou krizi stát. Například kolik lidí na koupaliště pustí a za jakých podmínek," zdůraznil Ivan Adamec.

Kromě výměny van za nerez došlo během rekonstrukce koupaliště také ke zvětšení relaxačního bazénu a jeho propojení s dětským bazénem. Přibyly nové atrakce jako například chrliče vody či relaxační lehátka. Nové jsou i bazénové technologie. Sportovní bazén zůstává stejný, stejně jako šatny či restaurace. Vznikne ale zcela nové dětské hřiště. Kapacita koupaliště se nemění.

Modernizaci koupaliště provádějí stavební společnost BAK a firma Berndorf Bäderbau.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek