Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Trutnov zlepší zázemí baseballistům, za 8 milionů korun

12. 5. 2020

page.Name
Žádné razantní škrtání investic v době koronavirové krize trutnovská radnice nechystá. Aspoň zatím. Odložila zatím pouze nákup akcií vodárenské společnosti VaK. Přidala naopak výstavbu nového zázemí na kryblickém baseballovém hřišti. "Podmínky tam jsou v tuto chvíli otřesné," prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.
Sportoviště pojmenované Red Field potřebuje modernizaci zázemí jako sůl. Plány byly sice připravené, ale opakovaně se neuspělo při shánění peněz. "Léta se věřilo, že se podaří získat dotace. Po několika neúspěšných pokusech se město nakonec rozhodlo, udělat to ze svého," vysvětlil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Radnice vyčlenila pro nové zázemí pro baseball a slowpitch 8 milionů korun. „V předešlých letech se nám podařilo k areálu dovést sítě, například kanalizaci, tudíž teď navážeme výstavbou šaten a umýváren. O pálkové sporty má zájem čím dál více dětí a my jim chceme zajistit potřebné zázemí,“ řekl starosta Adamec.

Modernizace by měla být hotová do konce roku. V případě, že by se rozjely sportovní soutěže, baseballisté by dočasně zápasy hráli zápasy jinde. "Myslím, že to rádi oželí. Odměnou jim bude rázné vylepšení podmínek," uvedl Tomáš Hendrych.

Radnice naopak pro letošek škrtla ze svých plánů nákup akcií vodárenské společnosti VaK Trutnov za 26 milionů korun. "Jde o investici, která může počkat. Stále nevíme, jaké dopady bude mít na ekonomiku současná koronavirová krize, tudíž zastávám názor, že je lepší být připraven. Zároveň ale nechceme omezit důležité investice,“ dodal trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš