Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Trutnovská MHD přidá ranní a odpolední autobusy, kvůli školákům

18. 5. 2020

page.Name
Radnice se domluvila s provozovatelem městské hromadné dopravy, že od pondělí 25. května v Trutnově navýší počet spojů. Přidá ranní a odpolední autobusy kvůli školákům, kteří se můžou vrátit do škol.
Trutnovská MHD aktuálně jezdí podle prázdninového jízdního řádu od 11. března, kdy stát kvůli boji s koronavirem zavřel všechny základní a střední školy. V pondělí 25. května se už ale někteří školáci mohou do lavic vrátit. Město proto některé autobusové spoje vrátí do jízdních řádů.

"Od 25. května bude ve všedních dnech posílená doprava mezi sedmou a osmou hodinou ráno, a mezi jednou a půl třetí odpoledne," upozornil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Radnice se tak rozhodla nevracet MHD zcela k normálu, ale prázdninový jízdní řád doplnit tak, aby pro žáky a studenty byly přístupné všechny školy. "Zatím není potřeba spouštět MHD naplno. Předběžné odhady naznačují, že do škol možná nepůjde ani polovina žáků," vysvětlil Hendrych. Jízdní řády s novými spoji chce radnice zveřejnit do konce týdne.

Naplno se trutnovská MHD do klasického režimu vrátí zřejmě až v září. "Dřív to není potřeba. Pokud ale nastane změna, město bude samozřejmě reagovat," zdůraznil trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Rovněž doprava v Královéhradeckém kraji se změní. Od soboty 23. května budou jezdit všechny všechny autobusy a vlaky, včetně těch školních, jako před Covidem-19. Naplno začnou fungovat i vyhledávané turistické linky. Potvrdil to náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček.

„Postupným obnovováním dočasně omezených spojů jsme reagovali na vlny rozvolňování vládních opatření a samozřejmě také na regionální specifika, jako bylo obnovení výroby v průmyslové zóně na Rychnovsku, kde je zaměstnáno na 12 tisíc osob z širokého okolí. Nyní reagujeme především na otevření škol, ubytovacích zařízení a také hradů, zámků a dalších turistických lákadel,“ sdělil.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz