Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Dálnice D11 z Trutnova k polským hranicím má územní rozhodnutí

25. 1. 2020

page.Name
Ředitelství silnic a dálnic může pokračovat s přípravou budování dálnice D11, konkrétně s 21 kilometrů dlouhým úsekem z Trutnova k hranicím. Získalo totiž klíčové pravomocné rozhodnutí. Může tak začít například s výkupem pozemků. Informaci dnes zveřejnil na twitteru generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Proti územnímu rozhodnutí na stavbu D11 se nejprve odvolaly dvě fyzické osoby. Nakonec ale svá odvolání vzaly zpět. „Jelikož byly staženy námitky proti vydanému územnímu rozhodnutí na akci “D11 1109 Trutnov - st. hranice ČR/Pl”, tak má tato stavba o délce 21,2 km pravomocné územní rozhodnutí. Již jsou hotovy veškeré průzkumy pro DSP, která se již zpracovává a letos budou zahájeny výkupy pozemků,“ oznámil Radek Mátl.Na úseku mezi Trutnovem a Královcem by se tak mohlo začít stavět v roce 2024, hotovo by mohlo být v roce 2027. Celá dálnice z Hradce Králové k polským hranicím má být dokončená v roce 2028. „Když se dostaneme do stavby, tak už to zvládneme. Největší problém a zdržení je v přípravě,“ upozornil generální ředitel Radek Mátl. Na mysli měl například výkupy pozemků. Vypořádat se totiž musí 161 listů vlastnictví.

Úsek za necelých 12 miliard korun bude mít u Poříčí dva zhruba půlkilometrové tunely. Z města se na dálniční trasu bude možné napojit na východním okraj Trutnova. Dál povede kolem Zlaté Olešnice, Bernartic a Lampertic ke státní hranici, západně od Královce.Dálnice D11 vede aktuálně z Prahy do Hradce Králové. Dva úseky mezi Hradcem a Jaroměří se staví. Hotové jsou například přeložky inženýrských sítí a budují se nosné konstrukce mostů. Dostavěno bude nejpozději v roce 2022. Od Jaroměře k hranicím zbývá postavit téměř 41 kilometrů dálnice, a to ve dvou úsecích: Jaroměř - Trutnov a Trutnov - Královec. Vyplývá to z informací, které zazněly před týdnem při pracovním jednání o dálnici v polské Lubawce (více čtěte zde).

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz