Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Největší zájem o poříčskou elektrárnu měli loni školáci

15. 1. 2020

page.Name
Zájem o exkurze v poříčské elektrárně. Neklesá. Naopak. Loni si ji prohlédlo 1132 lidí, převažovali žáci základních a středních škol. Informaci dnes zveřejnila Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí energetické Skupiny ČEZ, pod kterou trutnovská elektrárna spadá.

Při exkurzi v Poříčí můžou návštěvníci vidět například technologii výroby energie spalováním uhlí a biomasy v moderních fluidních kotlích. Přímo na místě odpovídají na otázky odborníci z elektrárny, kteří provozem provázejí.

„Zpřístupnění elektráren je důležitou součástí vzdělávacího programu Skupiny ČEZ. Technické obory se opět stávají populárními i mezi studenty. Jsme rádi, že roste počet zájemců, kteří si chtějí elektrárnu prohlédnout. Někteří z nich se v budoucnosti stanou odborníky a budou sami pracovat v energetických oborech,“ vysvětlila Beránková.

Elektrárna se nachází na východním okraji města Trutnova. Do provozu byla uvedena v roce 1957. Teplem zásobuje město Trutnov a okolí (Úpici, Radvanice, Mladé Buky, Kalnou vodu, Svobodu nad Úpou, Lhotu, Bohuslavice, Suchovršice, Janské Lázně a Maršov).

„Z pohledu výroby elektřiny patří Elektrárna Poříčí k tzv. systémovým elektrárnám. Díky svému umístění sehrává důležitou roli při udržování dobrých napěťových poměrů v severovýchodních Čechách,“ upřesnila Beránková.

(pac, tz-šlb)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ČEZ