Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Tříkrálová sbírka opět rekordní, vybralo se přes 252 tisíc korun

16. 1. 2020

page.Name
Další skvělý výsledek! Tak se dá stručně referovat o letošní Tříkrálové sbírce. Podle čísel, která dnes zveřejnili organizátoři, totiž opět předčila tu z předchozího roku.

„Vše se skvěle povedlo, byl neuvěřitelně pozitivní zájem veřejnosti. Částka je tím pádem opět rekordní, a to celkově 252 tisíc 393 korun,“ uvedla koordinátorka sbírky Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov. Jen pro srovnání, v roce 2012 činil výtěžek stejné sbírky 88 tisíc 373  korun.

Po Trutnově chodili koledníci s třicítkou pokladniček. V nich se nakonec nastřádalo 109 tisíc 456 korun. Sbírka probíhala ještě v dalších třinácti městech či obcích. „Padl rekord v částce, kterou se podařila vybrat do jedné pokladničky, a to 12 tisíc 403 korun,“ upozornila Martina Vágner Dostálová.

Rekordní byla letos i částka 10 tisíc 574 korun, která se vybrala přímo při Tříkrálovém koncertu organizovaném pěveckým souborem Chorea Corcontica.

„Letošní sbírka 2020 je pro mne plná překvapení, nadšení, radosti a skvělé spolupráce se všemi, kdo se organizačně zapojil a pomáhali mi ke zdárné realizaci takto náročné akce. Velmi upřímná a srdečná spolupráce byla také se všemi tříkrálovými skupinkami i se samotnými dárci a podporovateli. Ze srdce děkujeme všem, kdo věří ve smysluplnost této sbírky, darují finanční částku a podpoří tím činnost a práci naší Oblastní charity v Trutnově,“ prohlásila Martina Vágner Dostálová.

Letošní výtěžek bude použit na zajištění provozu Domácí hospicové a paliativní péče, na její podporu, propagaci. Malá část výtěžku je určena také na podporu vzdělávání dětí a mladých lidí v Indii a na pomoc při humanitárních katastrofách.

(pac, tz-mvd)
pavel@trutnovinky.cz