Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

12°

Zítra

17°

Svátek má

Tříkrálová sbírka začne nedělním koncertem v kostele

4. 1. 2020

page.Name
Do trutnovských ulic opět vyrazí Tříkráloví koledníci. V příštím týdnu osloví lidi v ulicích, ve školách či institucích, ale i v domácnostech. Za malý příspěvek do zapečetěné pokladničky budou odměňovat kalendáříkem, cukříkem a požehnáním vašemu domu nápisem K+M+B 2020.

Výtěžek bude použit na zajištění provozu Domácí hospicové a paliativní péče, na její podporu, propagaci. Malá část výtěžku je určena také na podporu vzdělávání dětí a mladých lidí v Indii a na pomoc při humanitárních katastrofách.

„Smyslem sbírky není pouze vybírání peněz, ale snaha o zachování toho, co se z naší společnosti pomalu začíná vytrácet a tím je osobní kontakt. Tříkráloví koledníci vás navštíví a popřejí vám úspěšný rok 2020, jak se zpívá v Tříkrálové koledě: štěstí, zdraví vinšujeme vám,“ uvedla koordinátorka sbírky Martina Vágner Dostálová z Oblastní charity Trutnov.

Charita se do sbírky zapojí po dvacáté. Už po několikáté ji podpoří svým koncertem také smíšený pěvecký sbor Chorea Corcontica připravovaný sbormistryní Evou Slaninovou. Uskuteční se zítra (v neděli) v 16 hodin v Kostele Narození Panny Marie v Trutnově. „Jako host se představí soubor ZUŠ Asinus muzicus pod vedení Martina Ličky, hudebně doprovodí mladý varhaník Martin Droppa,“ upřesnila Martina Vágner Dostálová.

Domácí hospicová - paliativní péče pomáhá nevyléčitelně nemocným pacientům v terminálním stavu. Jde o komplexní péči poskytovanou jak pacientům, tak pečujícím rodinám. Jejím cílem je pomoci pacientům prožít konec života důstojně, v bezpečí domova, v kruhu svých blízkých.

„Pacientům se snaží maximálně tlumit bolest a potíže vyplývající z onemocnění a mírnit tělesná i duševní strádání. Pečujícím rodinám poskytuje odborné poradenství a nabízí pomoc v těžké životní situaci. Odborně vyškolený personál zajišťuje operativní poskytnutí péče v Trutnově a okolních obcích,“ dodala Martina Vágner Dostálová.

(pac, tz-mvd)
pavel@trutnovinky.cz