Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnovinky mění podobu. Spouští nový web, ruší čtenářský klub

15. 1. 2020

page.Name
Máme ohromnou radost, že vás můžeme přivítat na nové, modernější verzi webu Trutnovinek. Regionální portál pro Trutnov a okolí, vydávaný společností TN Média, se dočkal redesingu po bezmála šesti letech. Nový web by měl být lepší, atraktivnější, přehlednější a hlavně uživatelsky příjemnější.

„Je to od nás pravidelný počin, kdy v průběhu let měníme nový web. Vychází to z rychlého vývoje internetového zpravodajství a my musíme reagovat,“ sdělil k redesignu majitel Trutnovinek Miloslav Bartoň. „Tentokrát je ale ještě jeden důvod. V roce 2020 spustíme i weby ve Vrchlabí a v Hradci Králové a bylo pro nás výhodnější udělat úplně nový portál, s výhledem na jeho klony v dalších městech a vzájemné propojení,“ dodal.

Nejvýraznější vizuální změnou nových stránek je úvodní „slajdové“ okno, ve kterém se točí tři hlavní zprávy. Dalším prvkem, který zvýší komfort návštěvníků Trutnovinek, je video okno, v němž poběží různá tematická videa a videoreportáže.

Součástí našeho portálu je rovněž internetová televize TUTV s diskuzním pořadem. Tento pořad bývá natáčen jak v redakčním studiu, tak štáb navštěvuje hosty v jejich „domácím“ prostředí. Délka pořadu je od 10 do 20 minut, za měsíc se vysílají dva až čtyři díly, které můžete sledovat i ve Východočeské televizi V1.

Na novém webu nechybí ani oblíbené rubriky Kam na oběd a Webkamery. Z hlavní lišty se nyní snadno prokliknete do on-line verze našeho magazínu, včetně archivu čísel. V sekci kontaktů zase dohledáte vše potřebné k tomu, pokud byste měli zájem v našich médiích inzerovat.

Odkazy na Vrchlabinky a Salonky vás zatím uvedou na provizorní internetové stránky, nicméně jejich rozjetí ve větší míře plánujeme v dohledné době. Novinkou je diskuze propojená s Facebookem.

Co naopak na novém webu už nenajdete, je čtenářský klub Moje Trutnovinky.cz, jehož registrovaní členové získávali různé výhody a akční nabídky. Se zánikem klubu dochází ke zrušení bazaru inzerce a blogu, které nenaplnily naše očekávání. Nicméně vaše názory a články nám můžete posílat na e-mail redakce@trutnovinky.cz, rádi je zveřejníme.

„Projekt Moje Trutnovinky vznikl v nějaké době. A udělal svou službu. Ale i tady šla doba dopředu a s příchodem GDPR jsme vyhodnotili, že nenajde uplatnění,“ uvedl Miloslav Bartoň. Co se týká vyplňování osobních údajů na webu, tak to čeká jen toho, kdo se bude chtít zapojit do našich soutěží.

Nové Trutnovinky jsou stejně jako ty původní založeny na tzv. responzivním designu. To znamená, že internetové stránky jsou upraveny pro zobrazování na všech druzích zařízení, včetně tabletů a mobilních telefonů. Návrh webu pochází z programátorské dílny společnosti Orangehouse, která je součástí naší mediální „rodiny“. Nejedná se ještě o finální verzi, stále pracujeme na úpravách. Momentálně je z technických důvodů nedostupný archiv článků.

V prosinci zaznamenal server Trutnovinky rekordní počet přístupů - 279 657 návštěv. Děkujeme za všechny připomínky, postřehy a nápady, které nám pomůžou Trutnovinky posouvat dál, stejně jako za vaši podporu na našich sociálních sítích.

„Co se týká novinek, tak se budeme snažit využít sesterské spolupráce s televizí V1, začneme společně vysílat videopodcasty, a jak už jsem uvedl, výzvou pro nás bude start našich portálů Vrchlabinky.cz a Salonkyhk.cz,“ uzavřel Miloslav Bartoň, jednatel společnosti TN Média.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz