Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Zdrávka má novou miss. Milou, hezkou a vtipnou Barču Amlerovou

29. 1. 2020

Zdrávka má novou miss. Milou, hezkou a vtipnou Barču Amlerovou 56 snímků
Nejen krásná, ale i mimořádně chytrá. Vysněný ideál v soutěžích miss. Trutnovská zdrávka nyní takovou dívku má. Bára Amlerová dnes vyhrála 25. ročník soutěže Miss zdrávka. Navíc získala i titul Miss sympatie, který udělují diváci.

Sedm dívek soupeřilo ve čtyřech disciplínách. Amlerová, která studuje 4. ročník zdravotnického lycea, zaujala brilantním slovesným výkonem v replikách z filmu Pelíšky a dokonalým popisem a hodnocením tzv. "Slam poetry" přítomných kantorů ze zdrávky. Zaujala jak odbornou porotu, tak i publikum. „Byla jako zjevení! Mohla by rovnou do televize! Navíc je sama autorkou... hra se slovy je její parketa! Nejmenší a prostě... miláček publika,“ uvedla Iva Kvasničková, jedna z pořadatelek soutěže.

Bára po korunovaci přiznala, že ji vítězství potěšilo. „Z titulu 25. miss mám ohromnou radost a navíc vyhrát i titul miss sympatie...To je taková třešnička na dortu. Byla jsem ráda za reakci publika, nečekala jsem, že sklidím tak velký potlesk. Líbil se mi pocit, že jsem mohla rozveselit přítomné,“ prohlásila.

A vysvětlila zároveň, jak ji napadlo slam poetry na zdravotnickou školu. „Každý z našich učitelů je specifický a přišlo mi vtipné na ty charakteristické detaily upozornit. Díky tomu jsem měla práci jednodušší, jen jsem vlastně zrýmovala to, co dělají, říkají a jak vypadají,“ prozradila.

Skvělé výkony ale podaly i další účastnice soutěže. Například celkově druhá Karolína Snížková (ze 3.ZAA), která zaujala hity "Holky z naší školky" a " Hodinou dějepisu". Nebo celkově třetí Eliška Hurdálková (z 2.PSB) za skvělý výkon parodie Ewy Farné a Blbé blondýny. Celá Miss byla prolnuta hity Karla Gotta ve stylu "Je, jaká je".

Soutěž Miss zdrávka existuje už 25 let. Pořádá ji Vyšší odborná a Střední zdravotnická škola v Trutnově.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek