Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Barbora Peterová z Trutnova bude novou mluvčí ministerstva zdravotnictví

10. 11. 2020

Barbora Peterová z Trutnova bude novou mluvčí ministerstva zdravotnictví 0 snímků
Bývalá televizní redaktorka Barbora Peterová se stane novou mluvčí ministerstva zdravotnictví. Pro pětatřicetiletou novinářku původem z Trutnova to bude druhé působiště, kde bude doslova a do písmene středem pozornosti. V minulosti už byla mluvčí vlády.

Funkce se Peterová ujme zítra. Na nový post se přesouvá z pozice mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). "Říct, že je to nabídka, která se neodmítá, je sice klišé, ale v dnešní době o to pravdivější. Beru novou pozici nejen jako výzvu profesní, ale také jako výzvu lidskou. Protože kdy jindy je nutné bojovat s dezinformacemi, kdy jindy vysvětlovat a uplatnit všechny dobré rysy komunikace než nyní," uvedla Barbora Peterová.

Na ministerstvo přichází jen pár dní poté, co se resortu zdravotnictví ujal jako ministr Jan Blatný. Podle specializovaného serveru Zdravotnický deník bude mít Peterová klíčovou roli při komunikaci nového ministra.

"Dosud neměl zkušenost s politikou a opíral se prvních pár dní o služby ředitele odboru komunikace Jana Brodského. Ministerstvo ale spíše mlčelo, než informovalo a novináři byli s prací tiskového úseku nespokojeni. Peterová si naopak ve službách SÚKL vedla dobře a může tak novému ministrovi v jeho obtížné misi významně pomoci," napsal Zdravotnický deník.

čtěte také:  Peterová x Cajthaml: Novinařina, životní sen i náhoda


Barbora Peterová pochází z Trutnova, maturovala na místním gymnáziu. Ještě během vysokoškolských studií se začala objevovat jako reportérka ve zpravodajství České televize. Působila tam až do roku 2015, souběžně vypomáhala Trutnovinkám jako korektorka tištěného magazínu.

Tři roky pak pracovala jako mluvčí ve státní energetické společnosti ČEPS. Od prosince 2017 do června 2018 byla mluvčí menšinového kabinetu Andreje Babiše. Od září 2018 až do dneška mluvila za Státní ústavu pro kontrolu léčiv.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, archiv Barbory Peterové a vlada.cz

čtěte také:  Barbora Peterová: Pravá tvář Trutnova