Středa

24. července 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Krkonošský ráj: Pečený čaj vás zahřeje i potěší jako dárek

13. 11. 2020 Komerční sdělení

Krkonošský ráj: Pečený čaj vás zahřeje i potěší jako dárek 12 snímků
Pečený čaj znaly a dělaly už naše prababičky. V posledních letech se však vrací opět do módy. Výroba není složitá, ale existuje i jednodušší možnost, jak si v sychravých podzimních a zimních dnech dopřát nápoj, který vás prohřeje, přinese vám dobrou náladu a dodá vitamíny. Pečené čaje se samozřejmě dají i koupit. Jejich úspěšný internetový prodejce - www.krkonossky-raj.cz sídlí na trutnovském Bojišti, kde dokonce v září otevřel nový showroom.

Co je to pečený čaj? Představte si zavařovací skleničku s obsahem podobným marmeládě, jen s velkými kusy ovoce a řídkou šťávou místo gelového džemu. Nápoj z upečeného ovoce, který připomíná klasický ovocný čaj. V pečeném čaji však po pravém čaji není ani památky. To mu ale neubírá na kvalitě, pro mnohé je naopak příjemnější než samotný čaj. Chcete-li si totiž vychutnat fakt skvělou chuť ovoce, nic vám přeci nedá tak skvělou chuť jako pravé ovoce.

Pečený čaj se dá udělat z jakéhokoliv ovoce a může být i směsí několika druhů. Vyrábí se na základě originální receptury využívající metody pečení k uvolnění chuti z ovoce, které díky tomu lehce zkaramelizuje a dodává pečenému čaji jedinečnou chuť a přirozené zabarvení. Při výrobě se přidává ještě další koření i cukr k doslazení a jako konzervant. Nemusíte mít strach, že by se pečený čaj zkazil, ve spíži vydrží rok i dva.

A jak hotový čaj servírujeme? Stačí nabrat jen asi dvě tři lžíce ovocné směsi (množství si samozřejmě můžete poupravit podle toho, jak moc máte rádi čaj sladký) a zalít horkou vodou. Získáte lahodný ovocný čaj a jako bonus na vás na dně šálku budou čekat kousky ovoce.

V nabídce Krkonošského ráje mají zastoupení všichni tři největší hráči na českém trhu s pečenými čaji - Babiččin pečený čaj, Pečený čaj Madami a Pečený čaj Nature Notea, u kterého má eshop výhradní zastoupení pro Královéhradecký kraj. „Byli jsme se podívat v továrně, jak se čaj vyrábí, takže víme, co prodáváme,“ hlásí Michaela Sobolová, provozovatelka Krkonošského ráje, který už pět let nabízí nejen čaje, ale i další sortiment poctivých přírodních produktů. „Nicméně pečený čaj, když nastane zima, je náš největší prodejní artikl. Pro lidi je zajímavý tím, že si vychutnají požitek z ovocného čaje a pak si ještě pochutnají na ovoci,“ popisuje.

Vyhrajte pečený čaj!

V chladném počasí se každý rád zahřeje hrníčkem teplého čaje. A perfektní je na to pak zejména pečený čaj, který vždy skvěle chutná a navíc příjemně provoní celou domácnost.

Trutnovinky a úspěšný internetový prodejce pečených čajů, sirupů a farmářských nápojů - www.krkonossky-raj.cz pro vás připravily soutěž o čtyři dárkové balíčky pečených čajů.

Zapojit do soutěže se můžete ZDE.

Výběr příchutí čajů je opravdu rozmanitý, od každé značky cca 20 druhů. Je libo meruňku se skořicí, vanilkovou jahodu, mátové jablko, černý rybíz s kardamonem, levanduli s višní, aloe vera a kiwi nebo rakytníkovou směs? Každý zákazník si vybere to svoje, co mu nejvíc chutná. Pečené čaje jsou k mání ve dvou baleních. Menší degustační sklenička má objem 60 mililitrů a větší rodinné sklenice jsou 420 a 520 mililitrů. „Osobně mám radši to menší, jelikož to je dávka, kdy čaj lidé neošidí. U většího balení mají tendenci šetřit, aby jim vydrželo co nejdéle, a potom říkají, že ten čaj není dobrý,“ tvrdí Michaela Sobolová.

Nejen na eshopu, ale také v novém showroomu na Bojišti seženete i dárkové packy, třeba Babiččin pečený čaj už je nachystaný ve vánočních krabičkách. A všichni víme, že dárky ve skleničkách potěší víc než bačkory. S takovými pozornostmi prostě uděláte spoustu parády za málo peněz, přičemž hřejivou sílu a omamnou vůni pečeného čaje můžete ještě přiživit i kapkou něčeho ostřejšího.

To je loňská novinka ve výrobě pečených čajů, kdy se na trhu poprvé objevily edice s alkoholem. Firma Madami má „veselé ovoce“ v kombinaci s konzumním lihem. Nejprve vznikne skvělý horký nápoj s lehkým nádechem alkoholu a pak po rozkousnutí nasáklého ovoce se rozjede ta pravá jízda, která krásně prohřeje vaše tělo i duši. Společnost Nature Notea zase do svých výrobků přimíchává tequilu, vodku, rum a slivovici.

Pečené čaje jsou unikátní a mají své kouzlo. Věřte, že když jednou ochutnáte, už nikdy nebudete chtít jiný čaj. A pozor! Z pečených čajů se však nemusí připravovat pouze horké nápoje. Přijdou vhod i v parných letních dnech. Jen přidejte led a máte letní drink.

V showroomu Krkonošského ráje můžete produkty i degustovat a přitom se dozvědět, z čeho, kde a jak nápoj vzniká. „Máme vyzkoušené, že zákazníci přesně takový komfort chtějí. Přijdou si k nám osobně vyzvednout nákup z eshopu, ale rádi se u nás na chvíli zastaví. Sednou si, něco ochutnají a vyzvídají přitom podrobnosti nebo zajímavosti o našich produktech. Zjišťují, co nového přibylo do našeho sortimentu, a většinou si do nákupu přidají ještě něco z toho, co ochutnali právě v našem showroomu,“ hlásí provozovatelé. Ti jdou zákazníkům vstříc i pružnou otevírací dobou. Otevřeno je téměř vždy, když jsou majitelé eshopu doma. Stačí zavolat a telefonicky se domluvit. Během týdne jsou většinou zpět z práce po čtvrté hodině a v sobotu i neděli není problém přijít od 8 do 12 hodin.

Krkonošský ráj,
české výrobky z hor
Showroom: Stará ulice 66, Trutnov

Tel.: 777 608 050
E-mail: info@krkonossky-raj.cz

www.krkonossky-raj.cz