Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Město pozemek u soudu nezískalo. Cena byla až příliš vysoká

13. 11. 2020

page.Name
Pozemek vedle okresního soudu se Trutnovu získat nepovedlo. V dražbě ho přeplatili jiní zájemci. Stále je tak v nedohlednu odbavovací hala pro sousední autobusové nádraží.

Městu patří vedle soudní budovy většina pozemků, na kterých se dnes parkuje. S výjimkou jediného - 592 metrů čtverečných dosud patřilo česko-irské firmě Trutnov Centrum s.r.o. Před pár dny se ale parcela dostala do dražby s vyvolávací cenou 2,3 milionu korun. Mezi zájemci bylo i město.

Když se ale cena díky dalším dvěma zájemcům vyšplhala na 3,3 milionu, radní dražbu vzdali. "Neměl jsem vyšší mandát od rady města. Navíc už takhle byla požadovaná cena nezvykle vysoká," vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Při 3,3 milionech korun by přepočet ceny za metr čtvereční vycházel na zhruba 5500 korun. Pro město je to příliš vysoká suma. "Není to přece o tom, že by město mělo mít ten pozemek za každou cenu, a vymýšlet tam nějakou investici," upozornil starosta.

Kdo pozemek koupil, zatím není známé. V elektronické dražbě totiž nebylo zřejmé, kdo byli další zájemci. Zatím tedy není ani jasné, s kým bude město jednat o dalším využití pozemku. "Uvidí se, kdo parcelu koupil. Bude záležet na záměru vlastníka a na jednání, zda se tam bude dál parkovat," prohlásil Adamec.

Veřejné parkoviště není jedinou možností, jak dosud nezastavěný prostor v centru Trutnova využít. Dlouhé roky se mluví o vybudování komerčního objektu, jehož součástí by mohla být i odbavovací hala pro cestující, nebo zázemí pro řidiče autobusů. Počátkem roku 2011 se zdálo, že se právě soukromá firma Trutnov Centrum s.r.o. pustí do stavby obchodního centra, nakonec ale ze záměru sešlo.

čtěte také: Obchodní centrum u soudu se letos stavět nebude

 
Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz