Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

27°

Svátek má

Nemocnice bude na covid-19 opět vyšetřovat i samoplátce

11. 11. 2020

page.Name
Oblastní nemocnice Trutnov bude od čtvrtka opět testovat na nemoc covid-19 i samoplátce. Pomohly k tomu navýšení laboratorní kapacity a úbytek žádostí o provedení testu od pacientů poslaných na odběr lékaři či hygieniky. ČTK to dnes řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová. Vyšetřování samoplátců nemocnice dočasně pozastavila 20. října kvůli přetížení laboratoře i odběrného místa.

"Do mikrobiologické laboratoře jsme pořídili dva nové přístroje, které usnadní práci personálu a zároveň výrazně zvýší množství vzorků, které bude laboratoř schopná zpracovávat," uvedl ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

V říjnu zpracovala laboratoř přes 9000 vzorků a maximální denní počet zpracovaných vzorků začátkem listopadu překročil 700. V posledních dnech však nemocnice zaznamenala klesající počet odběrů. Například v úterý zpracovala 475 vzorků.

Mikrobiologická laboratoř v trutnovské nemocnici zpracovává vzorky z trutnovského a dvorského odběrového místa a také vzorky z odběrů pacientů provedených v obou nemocnicích a ostatních zdravotnických zařízeních v regionu. Samoplátce musí nejprve požádat svého praktického nebo závodního lékaře, aby vyplnil elektronickou žádanku. Poté se objedná přes on-line rezervační systém na webu www.nemtru.cz či po telefonu na číslech 737 231 167 a 721 007 020. Odběry nemocnice provede jen objednaným žadatelů. Cena za vyšetření činí 1674 korun a cena za odběr vzorku 82 korun.

Další odběrová místa v Královéhradeckém kraji jsou ve státní Fakultní nemocnici Hradec Králové a v krajských nemocnicích v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem. Samoplátce vyšetřují kromě Trutnova také nemocnice Hradec Králové a Náchod.

ČTK
Foto: Miloš Šálek