Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Nemocnice dostane další kyslíkové přístroje pro léčbu covid-19

13. 11. 2020

Nemocnice dostane další kyslíkové přístroje pro léčbu covid-19 0 snímků
K pěti plicním ventilátorům pro pacienty s těžkým průběhem nemoci covid-19, které trutnovská nemocnice převzala v pondělí, by nyní měla dostat ještě další potřebné přístroje. Uvedl královéhradecký hejtman Martin Červíček.

Před pár dny převzal primář ARO Martin Šimák nové plicní ventilátory. Pomáhají s dýcháním pacientům na intenzivních covidových lůžkách. „Plicní ventilátory jsou v současné době velmi žádané a vzácné. Každý takový přístroj nyní přijímáme s vděčností, tím více, že se nám je firma BTL rozhodla věnovat bezplatně,“ děkoval ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Dnes oznámil hejtman Královéhradeckého kraje, že všechny krajské nemocnice dostanou dalších 86 kyslíkových přístrojů HFNO pro vysokoprůtokovou kyslíkovou léčbu, která se využívá během hospitalizace pacientů se středně těžkými projevy nákazy covid-19.

„Od ministerstva zdravotnictví jsme obdrželi dalších 86 HFNO přístrojů, které dnes rozvezeme mezi nemocnice v našem kraji. Díky tomu budeme mít dostatečnou kapacitu přístrojů pro tento typ léčby covid-19 a jsme připraveni na zvládnutí situace v nadcházejícím období,“ prohlásil Červíček.

čtěte také: Děkujeme za rodinu a kamarády, vzkázali předškoláci


Nové přístroje kromě Trutnova dostanou i nemocnice ve Dvoře Králové nad Labem, Náchodě, Broumově, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně, ale také Fakultní nemocnice Hradec Králové a soukromá Nemocnice Vrchlabí.

Celkem tak je v kraji k dispozici více jak sto kusů HFNO přístrojů.

Vysokoprůtoková kyslíková terapie (HFNO) je systém pro nosní podávání kyslíku, který je důležitý ve chvíli, kdy pacientův zdravotní stav vyžaduje podporu, ale není natolik vážný jako v případě umělé plicní ventilace.

čtěte také: Je to roztomilé a krásné, oceňuje sestra dárky od dětí

 
(pac, tz-lech)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Facebook NemTru