Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

OBRAZEM: Vánoční strom na Krakonošově náměstí se v neděli večer rozsvítil

29. 11. 2020

OBRAZEM: Vánoční strom na Krakonošově náměstí se v neděli večer rozsvítil 0 snímků
Trutnov podle tradice rozsvítil o první adventní neděli vánoční strom na Krakonošově náměstí. Nekonala se k tomu ale žádná slavnost, jak bývalo v předchozích letech. Město ji zrušilo kvůli aktuálním protiepidemickým opatřením.

Na místě nebyly stánky s občerstvením, nekonal se ani žádný kulturní program. Tradiční slovo k adventu trutnovský starosta Ivan Adamec zveřejnil v sobotu ve videopříspěvku. Přesto v neděli na náměstí kolem páté večer došly desítky lidí.

Smrk pichlavý zdobí 70 zlatých koulí o průměru 20 centimetrů, řetězy s efekty či animované hvězdy, které jsou během dne bílé a v noci svítí. Podívejte se na video.

 

V porovnání s loňským vánočním stromem je menší a útlejší, kvůli přístupové cestě. Nákladní vůz s ním totiž nemohl jako v minulosti je na Krakonošovo náměstí po rozkopané pěší zóně, ale jinými menšími uličkami.

Kromě slavnostního rozsvěcení stromu se letos neuskuteční ani adventní a vánoční trhy, nebude ani oblíbené silvestrovské rozloučení s končícím rokem. 

Kromě smrku na Krakonošově náměstí jsou vánoční stromy i na Slovanském náměstí, Lípovém náměstí a v prostoru před obchodním centrem na Zelené Louce. Navíc svítí řetězy na sakurách u Uffa, osvětlené jsou kruhové objezdy a nazdobené jsou uličky v městské památkové zóně.

Letošní novinkou bude vánoční strom ve Starém Rokytníku.

(red, tz-mde)

redakce@trutnovinky.cz
Foto a video: Miloš Šálek