Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Opravy na městském hřbitově stály 3,5 milionu korun

20. 11. 2020

page.Name
Nová dešťová kanalizace, dlážděné cesty či opravená kamenná zeď. I v letošním roce se na městském hřbitově v Trutnově provedla řada oprav. Město do nich investovalo více jak 3,5 milionu korun.

Od roku 2016 trutnovská radnice intenzivně investuje do oprav městského hřbitova na Bojišti. Za poslední čtyři roky se zde opravily cesty a kamenná zeď, plechový plot na jihozápadním a severozápadním okraji hřbitova byl nahrazen betonovým oplocením, vybudovaly se přípojky dešťové kanalizace a zrekultivovala zeleň. Městský hřbitov má ve správě společnost Lesy a parky Trutnov, která zde i v letošním roce provedla hned několik oprav.

„Od Kaple sv. Kříže k lesnímu hřbitovu jsme opravili cestu a vybudovali dešťovou kanalizaci, která odvede většinu vody ze střech zdejších budov do vsaku mimo hřbitov. Tento projekt stál téměř 2,5 milionů korun,“ uvedl jednatel společnosti Jaroslav Semerák. V současné době u této cesty probíhají terénní úpravy včetně osetí nového travnatého porostu za necelých 190 tisíc korun. Další hotovou letošní akcí je oprava kamenné zdi u horního provozního dvora za zhruba 470 tisíc korun. 

V těchto dnech je dlážděna cesta u nového oddělení urnových hrobů v západní části hřbitova za zhruba 470 tisíc korun. Další opravy jsou naplánovány na příští rok.

„Myslím, že každoroční investice do zvelebení městského hřbitova jsou vidět. Areál lemuje masivní kamenná zeď a betonový plot napodobující cihlovou zeď, pěšiny uvnitř jsou bezbariérové a okolí pomníků a památníků je vzorně upravené,“ řekl starosta Trutnova Ivan Adamec a dodává, že hřbitovy jsou vizitkou každého města či obce a leccos o nich vypovídá právě to, jak se o podobná místa starají. „Já věřím, že ten náš se Trutnovákům líbí. Lidé sem chodí rozjímat a vzpomínat na své příbuzné a přátele, proto je naším úkolem věnovat tak důstojnému prostředí péči,“ uzavřel.

(bog, tz-mde)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Lucie Motyčková