Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Porodnice by mohla otevřít v únoru, s nástupem nového primáře

3. 11. 2020

page.Name
Šance na otevření trutnovské porodnice v posledních dnech výrazně stouply. Povedlo se sehnat několik lékařů, kteří by v ní chtěli pracovat, a to včetně primáře. Pokud vše půjde dobře, mohla by porodnice obnovit provoz v únoru, naznačil ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Porodnice je zavřená od srpna, kvůli nedostatku lékařů a primáře. Dlouho se je nedařilo najít. Nyní to vypadá, že konečně vedení špitálu uspělo. „Velmi nerad bych to zakřiknul, ale máme domluvu o nástupu nového primáře k 1. lednu 2021 a vypadá to již velmi reálně. Zároveň nám nyní bude na gynekologicko - porodnické oddělení nastupovat mladý lékař ve specializační přípravě a máme rozjednané další dvě lékařky s potenciálním nástupem na přelomu ledna a února,“ prozradil ředitel nemocnice.

Gynekologicko-porodnické oddělení potřebuje sedm lékařů, ale například v září jich měl pouze pět, z toho dva jen na kratší úvazek. Příchod nových lékařů by situaci konečně vyřešil. „Máme rozjednané jednotlivé lékaře, ale většina z nich váže své působení na někoho dalšího, nechtějí do toho jít sami. A mladý lékař k nám nepůjde, dokud tady nebude primář a zástupce, kteří budou oddělení někam jasně vést a směřovat,“ uváděl Procházka na konci léta důvody, proč mnozí oslovení lékaři Trutnov odmítali.

Jméno nového primáře sice zatím nesdělil, ale jeho nástup považuje za velmi reálný. „Datum otevření porodnice bude záležet na novém primáři a na skutečnosti, jak bude chtít organizovat poskytovanou péči celého oddělení. Opatrný optimistický odhad otevření porodnice je začátek února,“ sdělil Procházka.

Snaha o hledání dalších lékařů na gynekologicko - porodnické oddělení tím ale nekončí. Naopak. „Doufám, že se nám podaří lékařský tým na porodnici ještě rozšířit o další lékaře,“ zdůraznil ředitel Procházka.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz